Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra w walce o awans do Fortuna I Ligii [POMECZOWE WYPOWIEDZI]

Facebook Twitter

Niesamowitą dramaturgię miało sobotnie (12.06), wyjazdowe spotkanie Skry Częstochowa z Garbarnią Kraków, które decydowało awansie do baraży o 1 ligę. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, kibice zobaczyli aż 8 bramek, a o wyniku zdecydował gol napastnika Skry, Kamila Wojtyry, z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Bramka ta przedłużyła szanse Skry na awans do wyższej klasy rozgrywkowej:

Na pewno szalony mecz, ale myślę, że po całym sezonie miejsce w barażach nam się należało. Ogromna radość, jeden cel wykonany. We wtorek trzeba potwierdzić, że te baraże nie były przypadkiem. Jesteśmy mocno poobijani, ale też pełni radości. Myślę, że da nam to dużo pewności siebie i myślę, że kibice przed telewizorami i na trybunach nie zawiedli. Mecz szalony, ale taki też czasami trzeba wygrywać. Kamil dzisiaj stanął na wysokości zadania, jak w całym sezonie. Gratuluję my korony króla strzelców

– gratuluje koledze z drużyny – Piotr Nocoń pomocnik Skry. Kamil Wojtyra zaliczył w meczu z Garbarnią „hat-tricka” zapewniając Skrze remis i awans do baraży o 1 ligę. Został też królem strzelców. W tym sezonie do bramki rywali celnie strzelił aż 24 razy w 36 meczach ( w 1 spotkaniu pauzował).

Emocje były duże. Na szczęście udało się strzelić, udało się zremisować. Najważniejszy był cel, jaki chcieliśmy zrealizować – dzisiaj to był udział w barażach. Mamy teraz chwilę, żeby się pocieszyć, ale już od powrotu do Częstochowy myślimy o barażach.

Rywalem Skry Częstochowa w barażach będzie Chojniczanka Chojnice. To spotkanie we wtorek (15.06) o godzinie 12.00. Jeśli częstochowianie wygrają, to w sobotę (19.06) rozegrają mecz finałowy. Rywalem będzie zwycięzca meczu Wigry Suwałki – KKS Kalisz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021