Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa: klub potrzebuje trybun na stadionie, aby nie stracić licencji [FOTO]

Facebook Twitter

Klub Skra Częstochowa zaapelował do władz miasta o fundusze. Nie mając trybun i kibiców na meczach, klub nie może pozyskać żadnych pieniędzy z biletów.

Skra Częstochowa
fot.czestochowa.pl

Skra Częstochowa. Co z rozbudową miejsc dla widzów?

Kwestia rozbudowy miejsc dla widzów na stadionie przy Loretańskiej utknęła z powodu rozmów z PKP, które administruje sąsiednim terenem:

 Artur Szymczyk: Nie tylko czekamy na pomoc, ale też robimy co w naszej mocy. Wiem, że to zadanie, o które proszę, budowę tych trybun nie będzie łatwe, ale miasto musi dobrze zarządzać finansami. Na tym obiekcie te trybuny są potrzebne teraz, nie później. Wiem, że trwają w tej kwestii tematy związane z zamianą lub pozyskaniem gruntów wokół stadionu przy ulicy Loretańskiej, ale to nie jest prosta sprawa i procedura może trwać blisko dwa lata. Postanowiliśmy sami na własną rękę, jako klub z PKP podpisać umowę najmu terenu do powiększenia tej działki, gdzie mogłyby stanąć trybuny.

Skra Częstochowa, fot.czestochowa.pl

Do sprawy odniósł się podczas ostatniej Rady Miasta- prezydent Krzysztof Matyjaszczyk:

Krzysztof Matyjaszczyk: To nie jest kwestia pieniędzy, tylko możliwości miasta. Miasto może inwestować na swoich terenach. Jeżeli nie ma terenu, a te tereny, o których mówimy, należą do PKP, to na tych terenach może inwestować PKP, a nie miasto. Jak będą tereny terenami miasta, to możemy wtedy rozważać na temat tego, czy i ile pieniędzy przeznaczyć na ten cel. Toczą się rozmowy z PKP na temat tego, żeby te tereny przejąć, natomiast trwają procedury i one pewnie potrwają, do zakończenia prac nad budżetem takich odpowiedzi i takich procedur zakończonych nie będziemy mieli.

Skra Częstochowa, fot.czestochowa.pl

Z kolei bez trybun Skrze grozi degradacja i odebranie licencji. Jak mówił do częstochowskich radnych podczas ostatniej sesji, prezes Skry Częstochowa- Artur Szymczyk, na Skrą ze stuletnią historii unosi się widmo likwidacji:

Artur Szymczyk: Czekamy właśnie na wydanie zaświadczenia, aby pokazać również PZP, że nie stoimy w miejscu i coś robimy w tej kwestii. Ponieśliśmy koszty związane z projektem trybuny, jest zgodna z wymogami stawianymi przez Polski Związek Piłki Nożnej w ramach licencji, zostaje nam stworzenie projektu umowy porozumienia pomiędzy miastem a klubem, które pozwoli sfinansować trybunę i posadowić ją na tym terenie, tak aby powstał kompletny obiekt i nie stała się krzywda. Nam pozwoliłoby to na przetrwanie. Za dwa lata Skra obchodzić 100-lecie istnienia.

Skra Częstochowa, fot.czestochowa.pl

Władze miasta dziękują przedstawicielom klubu za starania, ale w projekcie przyszłorocznego budżetu nie zapisano pieniędzy na budowę trybun dla klubu z Loretańskiej:

Krzysztof Matyjaszczyk: Serdecznie dziękuję Panu Arturowi za jego starania, aby rozbudowywać obiekt czy budować też drużynę Skry w różnych kierunkach, bo i kobiety i młodzież, i drużyna, która obecnie się stara znów o powrót do pierwszej ligi. Efektem tych starań są nowe, piękne boisko, rozbudowany budynek razem z infrastrukturą towarzyszącą. Natomiast jak będziemy wiedzieli, na czym stoimy, czyli będą własności, będziemy mogli decydować, dyskutować o tym, w jaki sposób te tematy dalej realizować.

Trybuna na stadionie ma kosztować ok. 5 mln zł, potrzebne są jednak szybkie decyzje i pozyskanie terenów od PKP, aby Skra mogła utrzymać się w lidze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj