Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozbudowa stadionu Rakowa: chętni do pracy są, ale budżet się trochę rozjechał…

Facebook Twitter

Rozbudowa stadionu Rakowa - jej II etap - znów ze znakami zapytania. Czy miasto zdecyduje się dołożyć środków czy może bardziej realny jest scenariusz z rozpisaniem kolejnego przetargu?

Rozbudowa stadionu Rakowa
fot. czestochowa.pl

Co z rozbudową zaplecza sportowego dla obiektu Rakowa Częstochowa? W drugim planowanym i uzgodnionym z klubem etapie, inwestycja miała objąć zaplecze treningowe, budynek klubowy oraz strefę regeneracji dla piłkarzy. Po nieudanym pierwszym przetargu, na drugi odpowiedziało aż 10 wykonawców. Będzie jednak drożej niż zakładano. Zatem czy uda się przeprowadzić tę inwestycję?

Michał Konieczny: Do 3 stycznia czekaliśmy na oferty w postępowaniu przetargowym na II etap modernizacji obiektu przy Limanowskiego 83. Wpłynęło 10 ofert i w tej chwili trwa ocena merytoryczna, będziemy podejmować dalsze czynności. Oferty przekraczają o około 1,5 miliona możliwości finansowe zarówno miasta jak i tej umowy o dofinansowanie, którą mamy z Ministerstwem Sportu, czyli ta kwota sumaryczna, a kwota najniższa w tej chwili to jest ok. 1,5 miliona braku.

Rozbudowa stadionu Rakowa – dla klubu i zawodników – to inwestycja pilna

Mówi Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w częstochowskim magistracie. Chętnych tym razem nie brakowało, ale miasto musi ocenić swoje możliwości finansowe. Klub czeka na nową część z rehabilitacją dla zawodników, ale też na przydatne sale treningowo-dydaktyczne. – To dla nas ważne prace – mówi Michał Szprendałowicz, rzecznik Rakowa Częstochowa.

Michał Szprendałowicz: Drugi etap modernizacji stadionu jest dla nas niezwykle ważny, tak jak wszystkie inne kwestia infrastrukturalne, bo wiemy, że mamy tutaj spore braki do nadrobienia i zdajemy sobie wszyscy sprawę ile pracy przed nami. Jest to bardzo ważny etap, bo on zakłada modernizację nie tylko tej infrastruktury sportowej ale także rozbudowę klubowego budynku, co jest niezwykle ważne ze względu na takie miejsce, gdzie można sprawić by drużyna miała lepsze warunki do treningu, do regeneracji. Wiemy, że z tym było sporo problemów jesienią, tych kontuzji było dość dużo.

 Rozbudowa stadionu Rakowa. Co dalej z przetargiem?

Przy ul. Limanowskiego przygotowania trwają do II etapu prac, a fani piłki czekają na etap III. To w nim ma powstać rozbudowana trybuna dla kibiców. W aktualnym przetargu nawet najniższe oferty przekraczają wyznaczony budżet. Jakie scenariusze przewiduje miasto?

Michał Konieczny: Pierwszy to jest zawsze możliwość powtórzenie postępowania, on jest oczywiście rozważany. Drugi rozważany to jest zwiększenie budżetu miasta w tym lub przyszłym roku o brakującą kwotę, ale zanim do tych decyzji dobrniemy musimy sprawdzić czy te oferty złożone w postępowaniu spełniają wszystkie  wymagania, więc jest przedwcześnie w tej chwili wyrokować, jakie decyzje zapadną. W tej chwili musimy wiedzieć na czym stoimy, czyli które oferty są ważne i jakie kwoty są nam potrzebne finalnie.

Jakie są szanse na rozbudowę stadionu Rakowa? O tym mówił naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych – Michał Konieczny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj