Skra Częstochowa wygrała drugi mecz z rzędu

W meczu 14 kolejki 2 ligi rozegranym w niedzielę (22.10) Skra Częstochowa pokonała w Łodzi drugą drużynę ŁKS 3:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 27 minucie po skutecznym wykonaniu rzutu karnego. Częstochowianie odpowiedzieli w drugiej połowie aż trzema bramkami i zasłużenie wygrali.

W poprzedniej kolejce Skra Częstochowa odniosła efektowne zwycięstwo na stadionie przy ulicy Loretańskiej, pokonując Wisłę Puławy aż 4:1. Wygrana w Łodzi dowodzi, że „Skrzacy” znajdują się w bardzo dobrej formie.

Pojedynek z drugą drużyną ŁKS nie rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny. W 27 minucie w polu karnym Skry sfaulowany został zawodnik gospodarzy Jędrzej Zając i arbiter wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Oskar Koprowski. Radość drużyny ŁKS nie trwałą jednak długo, bo już dwie minuty później czerwoną kartką ukarany został łódzki pomocnik Ricardo Goncalves. Od tego momentu Skra Częstochowa przejęła inicjatywę, ale w pierwszej połowie zabrakło skuteczności i do szatni podopieczni trenera Konrada Geregi schodzili przegrywając 0:1.

W drugiej część meczu trener „Skrzaków” dokonał trzech zmian w składzie – na boisku pojawili się Kucharczyk, Olejnik i Wojciechowski. Zmiany te przyniosły oczekiwany efekt, bo gra Skry zaczęła wyglądać dużo lepiej. W 63 minucie stan meczu wyrównał Dawid Wojtyra, pewnie uderzając z obrębu pola karnego. W 78 minucie Skra wyszła na prowadzenie – strzał na bramkę gospodarzy oddał kapitan „Skrzaków” Piotr Nocoń, piłka odbiła się jeszcze od zdobywcy pierwszej bramki dla ŁKS Koprowskiego, któremu zaliczono „samobója”. Wynik spotkania na 3:1 dla Skry ustalił w doliczonym czasie gry Wojtyra, zdobywając swoją drugą bramkę.

Skra Częstochowa po wygranej z drugą drużyną ŁKS awansowała na 5 miejsce w tabeli, z dorobkiem 23 punktów. Następny mecz nasza drużyna rozegra w najbliższy piątek (27.10), kiedy to podejmie u siebie Stal Stalową Wolę.