Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skorzystaj jeszcze z dopłat na montaż fotowoltaiki i na usuwanie azbestu ze starszych budynków, zachęca UM

Facebook Twitter

Ekologiczne zagadnienia wracają raz za razem podczas obrad radnych. Trwa dyskusja w Częstochowie o niskiej emisji i koniecznie mniejszym oddziaływaniu na środowisko. Ciągle jeszcze przy zmianie źródeł ciepła, można wesprzeć się miejską dotacją.

fot. Pixabay

Środki z których można skorzystać dotyczą też dofinansowania montażu instalacji fotowoltaicznych

– mówi Marika Komorowska – zastępca naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska.

Zabezpieczone środki finansowe są w kwocie 200 tys. złotych. Mówimy o dofinansowaniu części kosztów polegających na zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznej w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. Kwota dofinansowania to 50% kosztów netto na zakup i montaż, ale nie więcej niż 5 tys. złotych.

Można też skorzystać z dofinansowania na usuwanie z budynków szkodliwego azbestu. Taka dotacja od lat jest ponawiana w Częstochowie. I na ten cel zarezerwowano pieniądze w kasie miasta:

To 50 tys. złotych. Mamy dwa warianty w tym roku. Pierwszy wariant to likwidacja pokryć dachowych i elewacyjnych zawierających azbest z budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz garażowych, oddanych do użytkowania do końca 1996 roku. Tutaj mówimy o dofinansowaniu na demontaż, transport oraz unieszkodliwienie takich wyrobów. Kwota dofinansowania to 60 % kosztów netto, nie więcej niż 4 tys. złotych. Drugi wariant to likwidacja już zdjętych wyrobów budowlanych zawierających azbest.

W tym przypadku dotacja może wynieść 1 tys. zł, mówiła Marika Komorowska.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj