Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kredyt gotówkowy – jak znaleźć idealny dla siebie? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Kredyt gotówkowy to narzędzie przydatne w realizacji wielu celów, których nie da się osiągnąć za pomocą własnych oszczędności. Pozyskuje się je tylko w bankach, a do tego trzeba dysponować zdolnością kredytową. Jak znaleźć ofertę najlepiej dopasowaną do własnych potrzeb?

kredyt gotówkowy
mat. nadesłany

Czym cechuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to rodzaj pożyczki bankowej, którą placówka przyznaje klientowi na dowolny cel. Nie wymaga zabezpieczenia, jak ma to miejsce w przypadku hipoteki, gdy chce się kupić lub wybudować nieruchomość. Świadczenie można spłacać maksymalnie 10 lat, a jego suma wynosi najwyżej 250 tysięcy złotych. Nie każdy bank oferuje jednak tak wiele. Limity bywają różnorodne.

Największą zaletą kredytu gotówkowego, jaką zauważają klienci, jest brak konieczności dokumentowania celu, na który chce się przeznaczyć środki. Daje to ogromną swobodę finansową i sprawia, że nikt nie ocenia, czy pieniądze są klientowi realnie potrzebne. Obiekty zakupowe mogą być zarówno błahe, jak i mocno przemyślane i związane z inwestycją w przyszłość.

Aby otrzymać pieniądze od banku, należy wykazywać zdolność kredytową. W celu jej oszacowania dostarcza się do placówki m.in. dokumenty związane z wpływami oraz wydatkami, które dotyczą klienta każdego miesiąca. Liczą się koszty przeznaczane na utrzymanie mieszkania, opiekę nad dziećmi, rachunki czy raty innych kredytów.

W kwestii zarobków ważna jest nie tylko ich wysokość, ale także sposób, w jaki się je pozyskuje, czyli forma zatrudnienia. Najlepiej dysponować umową o pracę na czas nieokreślony, ponieważ ma znaczną przewagę nad umowami cywilnoprawnymi, które łatwiej przerwać. Daje bankowi pewność, że klient ma stabilne dochody i nie musi się obawiać ich utraty.

Gdzie szukać kredytu gotówkowego dla siebie?

Aby znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy dla siebie, najlepiej skorzystać najpierw z kalkulatora kredytowego. Znajduje się na stronie https://www.bankier.pl/smart/narzedzia/kalkulator-kredytowy. Służy do selekcji ofert z funkcjonujących w Polsce banków i pozwala oszacować dostępne dla danej osoby warunki świadczenia.

W pierwszych trzech polach trzeba wpisać kwotę kredytu i pożądany czas spłaty w miesiącach lub latach. Już te dane wystarczą, aby dokonać wstępnych obliczeń i zorientować się wśród ofert. Można jednak rozwinąć pola dodatkowe, aby uszczegółowić wyszukiwania. W nich wprowadza się dane dotyczące prowizji, rodzaju rat czy oprocentowania.

W kwestii prowizji dostępne są trzy warianty:

  • powiększająca kwotę kredytu,
  • zmniejszająca kwotę wypłaty,
  • opłacona osobno.

Jeśli chodzi o raty, to da się wybrać malejące lub równe. Po uzupełnieniu wszystkich ważnych dla siebie parametrów użytkownik powinien kliknąć przycisk „Oblicz”, który sprawia, że pod kalkulatorem pojawiają się oferty banków dopasowane do wprowadzonych danych.

System szereguje wyniki w kolejności od najkorzystniejszego dla klienta, więc od razu sugeruje, na które z nich zwrócić uwagę. Obok loga każdej placówki widnieje RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Kolejne wartości to całkowita kwota do spłaty i wysokość miesięcznej raty.

Jeszcze niżej można obejrzeć szczegóły wyliczenia, które są klarownie przedstawione na wykresie słupkowym. Pokazują, jaką część kosztów ponoszonych przez kredytobiorcę stanowi realny kredyt, a jaką wszelkie koszty dodatkowe. W przypadku pożyczek gotówkowych zwykle odsetki nie są zbyt wysokie.

Kalkulator prezentuje dodatkowo harmonogram spłat. Po jego rozwinięciu widać wszystkie raty z określeniem kolejnych miesięcy, wartościami rat, a także kwotą, jaka pozostaje jeszcze do uiszczenia. Pozwala to zwizualizować sobie tempo zmniejszania się zadłużenia.

Zalety kalkulatora kredytowego

Kalkulator kredytowy Bankier SMART to narzędzie, z którego każdy może skorzystać za darmo. Nie wymaga wprowadzania żadnych wrażliwych danych, przez co nie stanowi zagrożenia żadnym wyciekiem poufnych informacji. Da się z niego korzystać wielokrotnie, wprowadzając hipotetyczne wartości.

Jednocześnie analizuje oferty z wielu banków i pozwala szybko znaleźć najkorzystniejsze opcje dla klientów. Szereguje je w kolejności od najlepszej, aby jeszcze bardziej ułatwić użytkownikom podjęcie decyzji. Poza samymi wyliczeniami prezentuje harmonogram spłat czy wykres ze szczegółami dotyczącymi kosztów dodatkowych.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ poniżej widnieją artykuły poradnikowe związane z szeroką tematyką kredytów i finansów, a także odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące samego narzędzia. W zakładce „Pomoc eksperta” znajduje się formularz kontaktowy, dzięki któremu można poprosić o wyjaśnienie dodatkowych kwestii czy poradę.

W formularzu wprowadza się tylko imię i nazwisko, numer telefonu i e-mail. Następnie akceptuje się zgody i czeka na kontakt ze strony doradcy. Dołoży on wszelkich starań, aby rozwiać wątpliwości i pomóc w podjęciu ewentualnej decyzji o wyborze oferty.

Kredyt gotówkowy – czy da się go załatwić online?

Jedna z zalet kalkulatora kredytowego Bankier SMART to fakt, że za jego pomocą można rozpocząć proces wnioskowania o świadczenie online. Dzisiejsze technologie pozwalają na składanie różnych dokumentów przez internet i nie inaczej jest w przypadku pożyczki gotówkowej.

Aby przejść na odpowiednią stronę banku, wystarczy przy wybranej ofercie kliknąć przycisk „Dalej”. Tam znajdą się już wszelkie instrukcje, do jakich trzeba się zastosować, aby pozyskać pieniądze. Z pewnością należy uzupełnić wniosek, a także udokumentować swoją zdolność kredytową.

Na co można wydać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy wolno wydać na wszystko, co stanowi jeden z jego największych plusów. Środki można przeznaczyć m.in. na: wycieczkę dookoła świata, nowy samochód, remont mieszkania lub biura, wyprawkę do szkoły, zakup nieruchomości.

Żaden pracownik banku nie będzie dociekał, na co chce się przeznaczyć środki. Nie ma to żadnego znaczenia w procesie rozpatrywania wniosku klienta. Trzeba mieć na uwadze jedynie limity finansowe i czasowe, jakie wiążą się z tego typu pożyczką (ok. 250 tysięcy złotych i 10 lat spłaty).

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj