Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rewanż w stolicy Danii. Trener Rakowa po meczu z Kopenhagą motywuje zawodników do wygranej w dwumeczu i awansu

Facebook Twitter

Raków Częstochowa przegrał w dwumeczu pierwsze spotkanie z FC Kopenhaga 0:1, ale kwestia awansu do Ligi Mistrzów jest ciągle otwarta. Wszyscy czekają już na wyjazdowy rewanż na stadionie Parken w stolicy Danii.

Dawid Szwarga, rewanż
Dawid Szwarga

Rewanż w stolicy Danii. Raków Częstochowa walczy z FC Kopenhagą

To sportowe widowisko, gdzie kciuki za częstochowian będzie trzymać cała Polska już 30 sierpnia. Liczy się końcowy rezultat, a nie styl zdobywanych bramek, mówi trener Rakowa:

Dawid Szwarga: To już jest wynik. Po przełamaniu się do Ligi Mistrzów, nie będą pamiętać tego, że był minimalny spalony albo tego, że w pierwszej połowie nie oddali strzału na bramkę albo nie strzelili gola. Te sytuacje budują w nas przekonanie i pewność, że pojedziemy do Kopenhagi tylko właściwie w jednym celu – wygrać mecz. Raków Częstochowa wygrywał na wyjeździe dużo trudnych spotkań. Eliminacje Ligii Mistrzów byliśmy w stanie wygrać w Baku, w Limassol. Tak samo będziemy się starali zagrać w Kopenhadze.

Na pomeczowej konferencji w Sosnowcu mówił we wtorkowy (22.08.) wieczór Dawid Szwarga. Sztab szkoleniowy z drużyną intensyfikuje przygotowania do wyjazdowego spotkania w najbliższą środę 30.08.).

Jaki jest główny cel dla klubu?

Dawid Szwarga: Przeciwstawić się przeciwnikowi i awansować do Ligi Mistrzów. Czy nam się to uda? Przed nami rozdanie trudne, ale zdecydowanie wykonalne. Myślę, że każdy zawodnik w szatni miał niedosyt po tym spotkaniu. My będziemy ten niedosyt podsycać, tak żebyśmy wszyscy mieli przekonanie, że jest to możliwe, żebyśmy wszyscy wierzyli, że mimo iż w Kopenhadze nie wygrywały duże firmy, to Raków będzie w stanie to zrobić.

Szkoleniowiec pytany o formę piłkarzy, oceniał ich dyspozycję w starciu z FC Kopenhagą oraz doceniał wyjątkowe wsparcie kibiców:

Dawid Szwarga: Większość z nich zagrała poprawny mecz, przy czym takiego błysku u gracza ofensywnego zabrakło, żeby więcej takich sytuacji wykreować. Jeżeli Raków chce być wielkim klubem, musi mieć wielki stadion, musi mieć doping, bo te 5-10% czasami pcha zespół do przodu. Przed nami mecz na wyjeździe z drużyną, z którą pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie nawiązać rywalizację i wygrać na wyjeździe

– dodaje trener Rakowa Dawid Szwarga.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj