Raków Częstochowa wygrał ze Stalą Mielec [FOTO]

W meczu 5 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w sobotę (19.08) Raków Częstochowa zasłużenie pokonał Stal Mielec 2:0. Bramki dla "czerwono - niebieskich" zdobyli Giannis Papanikolaou w doliczonym czasie pierwszej połowy i Bartosz Nowak w 63 minucie. Częstochowianie byli drużyną zdecydowanie lepszą i mieli wiele sytuacji do powiększenia wyniku.

Trener Rakowa Dawid Szwarga dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie, mając na uwadze zbliżający się mecz IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FC Kopenhaga. W bramce zobaczyliśmy Antonisa Tsiftsisa, w polu od początku zagrali min. powracający po kontuzji Rundic, Sorescu czy Dawid Drachal.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, co nie dziwi biorąc pod uwagę warunki, w jakich przyszło rywalizować piłkarzom obu drużyn. Stal Mielec zaprezentowała się w przekroju całego meczu bardzo słabo i wydaje się, że częstochowianie odnieśli dosyć łatwe zwycięstwo. Przez cały mecz atakowali bramkę gości, którzy bronili się momentami całą drużyną. Ważne trafienie zaliczył w doliczonym czasie pierwszej połowy Papanikolaou. Gol „do szatni” ustawił dalszy przebieg meczu. Na 2:0 podwyższył w 63 min. Bartosz Nowak i stało się jasne, że tylko kataklizm może odebrać 3 punkty naszej drużynie. Raków miał wiele okazji do zdobycia kolejnych goli, ale wynik nie uległ już zmianie.

Teraz przed podopiecznymi trenera Dawida Szwargi być może najważniejsza konfrontacja w historii klubu – mecz o awans do Ligi Mistrzów z FC Kopenhaga. Spotkanie zostanie rozegrane we wtorek (22.08) na stadionie w Sosnowcu.