Kolejne kontuzje w drużynie Rakowa Częstochowa

Nie tylko w środowym (30.08) rewanżu z FC Kopenhaga nie zobaczymy na boisku Jeana Carlosa i Straosa Svarnasa, ich przerwa w graniu potrwa dłużej.

Kontuzje w drużynie Rakowa Częstochowa

Brazylijski pomocnik przypomnę doznał kontuzji w meczu z Duńczykami w Sosnowcu i opuścił boisku w 22 minucie. Przeprowadzone badania wykazały naderwanie przywodziciela. Przerwa w grze zawodnika rakowa potrwa około dwóch miesięcy. Dłużej potrwa absencja Stratosa Svarnasa. Grecki obrońca zerwał mięsień przywodziciela i przejdzie operację. Spodziewany czas powrotu do gry to około cztery miesiące.

Tymczasem poznaliśmy już obsadę sędziowską. Mecz IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów poprowadzi István Kovács z Rumunii.

Rumuński arbiter ma na swoim koncie 482 oficjalne spotkania, w tym 16 meczów Ligi Mistrzów i 19 Ligi Europy. W sezonie 2021/2022 poprowadził finał Ligi Konferencji Europy UEFA pomiędzy AS Roma i Feyenoordem. W poprzednim sezonie Ligi Mistrzów był rozjemcą w starciach Liverpoolu z Realem Madryt i AC Milan z SSC Napoli.

Skład sędziowski uzupełnią Vasile Florin Marinescu i Mihai Ovidiu Artene, a sędzią technicznym będzie Horațiu Mircea Feșnic. Za VAR odpowiedzialny będzie holenderski duet – Pol van Boekel oraz Dennis Higler.

Pierwszy gwizdek FC Kopenhaga vs Raków Częstochowa, w środę 30 sierpnia o godz. 21:00

Źródło: BP RKS