Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Liga Europy: Zespoły z Włoch, Portugalii i Austrii rywalami Rakowa w grupie D. Jak to ocenia trener Dawid Szwarga?

Facebook Twitter

Zespoły z Włoch, Portugalii i Austrii będą przeciwnikami czerwono-niebieskich w rozgrywkach Ligi Europy. W piątek 1 września w Monako odbyło się losowanie drużyn.

Raków Częstochowa w grupie D Ligi Europy, Liga Europy
Fot. facebook.com/RakowCzestochowa

Liga Europy: Losowanie

Raków Częstochowa był losowany z czwartego koszyka, a trafiliśmy do grupy D razem z tak poważnymi rywalami jak: Atalanta Bergamo, Sporting Lizbona i Sturm Graz:

Dawid Szwarga: Świetna grupa, świetne wyzwania przed nami. Drużyna z Włoch, Portugalii, Austrii, na pewno ze Sportingiem będą uchodzić za faworytów tej grupy. Tak na gorąco. Natomiast to nie zmienia faktu, że my jak zwykle zrobimy wszystko, żeby nawet z tymi zespołami nawiązać równorzędną rywalizację i zdobyć punkty bądź wygrać mecz.

– oceniał tuż po losowaniu trener Rakowa Dawid Szwarga. Po niedosycie związanym z brakiem awansu do Ligi Mistrzów team Rakowa już planuje działania z kolejnymi zagranicznymi przeciwnikami:

Dawid Szwarga: Jesteśmy w Lidze Europy, zaraz po meczu w Kopenhadze mieliśmy lekki niedosyt, nie byliśmy w pełni szczęśliwi, bo czuliśmy, że jesteśmy blisko tego, aby osiągnąć historyczny rezultat i awansować do Ligi Mistrzów. Natomiast z dzisiejszej perspektywy mamy świadomość tego, że w Lidze Europy będziemy również się mierzyć z bardzo dobrymi zespołami i tam również będziemy w stanie rozegrać świetne spotkania, które mam nadzieję, że zapadną kibicom w pamięć na lata. To jest naprawdę dużo pracy. Cieszymy się z tej przygody, bo to jest tak naprawdę praca z pasji. Będziemy gotowi na każde spotkanie.

W fazie grupowej Ligi Europy zagrają 32 drużyny, podzielone na 8 grup. Awans do 1/8 finału uzyskają zwycięzcy każdej z grup. Jak naszych grupowych rywali ocenia szkoleniowiec częstochowskich piłkarzy?

Dawid Szwarga: Atalanta, legendarny trener. Klub, który gra w ten sam sposób od długiego okresu czasu. Sporting Lizbona również w strukturze 3-4-3, czyli takiej samej jak my. I faktycznie jest to zespół, który dominuje w lidze portugalskiej, razem z Benficą i Porto od wielu, wielu lat. W europejskich pucharach również uznana marka z mocnym, obiecującym trenerem także może się tylko cieszyć, że będziemy mieć takich, a nie innych przeciwników i czerpać radość z tego, że znajdujemy się w takiej grupie i w każdym spotkaniu dać z siebie maksa, żeby potem mieć dobre wspomnienia

– oceniał Dawid Szwarga. Nasza drużyna na pewno rozegra 6 meczów grupowych, ta faza planowana jest w czwartki aż do grudnia. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 września.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj