Remis Rakowa, kolejna wygrana Skry

Za nami dobry piłkarski weekend w wykonaniu drużyn z naszego miasta. W meczu 21 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w sobotę (13.03) Raków Częstochowa zremisował w Płocku z Wisłą 2:2 (0:0), mimo, że przegrywał już 0:2. Rywalizująca w 2 lidze Skra Częstochowa odniosła 3 zwycięstwo z rzędu, tym razem w sobotę (13.03) pokonała na wyjeździe KKS Kalisz 1:0 (0:0).

Piłkarze Rakowa jak zwykle stwarzali sobie dużo bramkowych sytuacji, niestety brakowało skuteczności. Niewykorzystane okazje się mszczą, dlatego to gospodarze wyszli na prowadzenie – w 56 minucie strzałem głową gola zdobył Patryk Tuszyński. 14 minut później Wisła prowadziła już 2:0, po bramce wprowadzonego na boisko kilka minut wcześniej Rafała Wolskiego. Na szczęście podopieczni trenera Marka Papszuna szybko zdobyli kontaktowego gola – w 72 minucie po mocnym uderzeniu Ivi Lopeza z rzutu wolnego golkiper gospodarzy Krzysztof Kamiński odbił piłkę przed siebie, najszybciej dopadł do niej Kamil Piątkowski i było już tylko 2:1 dla Wisły. W 81 min. wyrównującą bramkę zdobył Ivi Lopez, który wykorzystał rzut karny podyktowany dla Rakowa po faulu Kamińskiego na Tudorze.
Po tym meczu „czerwono-niebiescy” wciąż zajmują 3 miejsce w tabeli, z dorobkiem 36 pkt., tracąc 2 oczka do drugiej Pogoni i już 9 do prowadzącej Legii. Następny mecz Raków rozegra w sobotę (20.03), kiedy to podejmie w roli gospodarza na stadionie w Bełchatowie ekipę Górnika Zabrze.

Skra Częstochowa kontynuuje świetną tegoroczną passę i wygrała już 3 mecz z rzędu. Tym razem pokonała 2-ligowego beniaminka KKS Kalisz 1:0, po trafieniu Mariusza Holika w 80 min. Wygrana w 21 kolejce pozwoliła podopiecznym trenera Marka Gołębiewskiego umocnić się na 5 miejscu w tabeli. Okazja do przeskoczenia znajdującej się 1 miejsce wyżej w klasyfikacji drużyny Wigier Suwałki nadarzy się już w najbliższą środę (15.03), kiedy to Skra podejmie na stadionie przy ulicy Loretańskiej właśnie ekipę z Suwałk.