Raków Częstochowa zremisował z Legią Warszawa

W meczu 28 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w sobotę (13.04) Raków Częstochowa zremisował z Legią Warszawa 1:1. Goście objęli prowadzenie w 17 min. po golu Tomasa Pekharta. Wyrównał w 82 min. Ante Crnac.

Raków Częstochowa przystąpił do tego meczu z debiutującym w podstawowym składzie bramkarzem Muhamedem Sahinovićiem. Goście przyjechali do Częstochowy również z debiutantem, ale na ławce trenerskiej – Goncalo Feio. Obie drużyny zawodzą ostatnio w lidze, była więc szansa, że któraś z ekip przełamie złą passę.

Wynik spotkania otworzył w 17 min. Peckhart, który wykorzystał podanie Pankowa i głową pokonał bramkarza Rakowa. W 27 minucie trener Rakowa Dawid Szwarga zmuszony był dokonać zmiany, kapitan Zoran Arsenic opuścił boisko z powodu urazu, zastąpił go Rodin. W 30 minucie Raków Częstochowa miał najlepszą okazję do wyrównania w pierwszej części meczu. Piłka znalazła się w bramce Legii po strzale Yeboaha, ale ten niestety był na spalonym.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w drużynie „czerwono-niebieskich”. Chaotycznie grającego Dawida Drachala zastąpił Bartosz Nowak. Raków zaczął mocniej naciskać na Legię. W 52 minucie sędzia podyktował rzut karny dla częstochowian, za faul Augustyniaka na Kocherginie, ale po analizie VAR odwołał swoją decyzję. Arbiter tego spotkania nie miał najlepszego dnia i podjął kilka kontrowersyjnych decyzji.

Raków Częstochowa wyrównał w 82 minucie, dośrodkowanie Tudora uderzeniem głową skutecznie wykończył Crnac. To zapowiadało ciekawą końcówkę meczu. Kolejne gole jednak nie padły i Raków musiał podzielić się punktami z Legią. Żadna z drużyn nie wykorzystała więc szansy na wyprzedzenie w tabeli Lecha Poznań, który przegrał z Puszczą Niepołomice 0:2.

Po tym spotkaniu częstochowianie mają na koncie 46 punktów i zajmują 5 miejsce w tabeli. Następny mecz Raków Częstochowa rozegra w piątek (19.04), na własnym stadionie podejmie Górnika Zabrze.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1:1 (0:1)

Skład Rakowa: Sahinovic, Svarnas, Arsenic (Rodin), Racovitan, Jean Carlos, Papanikolau (Lederman), Kochergin (Berggren), Tudor, Drachal (Nowak), Yeboah, Crnac