Raków Częstochowa stracił punkty u siebie. Ruch grał do końca

Raków Częstochowa w spotkaniu z Ruchem Chorzów nie wywalczył jednego punktu, a stracił trzy... Ruch bramkę na 1:1 zdobył w ostatniej akcji meczu.

Raków Częstochowa

Raków Częstochowa tylko remisuje

Raków Częstochowa w tym spotkaniu walczył o dogonienie czołówki, dla Ruchu każdy punkt jest na wagę utrzymania. Nic dziwnego więc, że spotkanie było wyrównane. Raków rzucił do boju wszystko co miał najlepszego – w kadrze meczowej mistrzów Polski po raz pierwszy w sezonie pojawił się Ivi Lopez.

Mimo to, to Ruch mógł mocno wejść w mecz. Już pierwsza akcja zakończyła się strzałem z dystansu Sikory, bramkarz Rakowa, wybronił sytuację z problemami. W kolejnych minutach pod bramkami niewiele się działo. To jednak Raków trafił jako pierwszy po tym, jak z 19 metrów przymierzył Ante Crnac. Wysunięty przed bramkę Dante Stipica popełnił błąd podbijając piłkę i ta znalazła się w samym okienku bramki Ruchu. Przegrywając Niebiescy starali się atakować, częstochowianie szans szukali w kontrach.  W pierwszych minutach drugiej odsłony spotkania Raków szukał swojej szansy na podwyższenie wyniku, piłka do siatki jednak nie wpadła.

Celny strzał oddał za to Ruch. W 78. minucie  Daniel Szczepan w sytuacji sam na sam do siatki, ale gola nie mógł zostać uznany. Rezerwowy był na  spalonym. Obie drużyny w końcówce walczyły ambitnie i to przyniosło efekt w przypadku Ruchu. W ostatniej akcji meczu, po dograniu z rzutu wolnego Szymon Szymański zgrał piłkę głową, a Łukasz Moneta prawą nogą trafił w okienko. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Raków Częstochowa – Ruch Chorzów 1:1 (1:0)

1:0 – Ante Crnac 14′
1:1 – Łukasz Moneta 90+5′

Raków Częstochowa: Vladan Kovacević – Bogdan Racovitan, Zoran Arsenić, Stratos Svarnas – Dawid Drachal, Gustav Berggren, Władysław Koczerhin (81′ Erick Otieno), Jean Carlos Silva (81′ Peter Barath) – Bartosz Nowak (63′ Łukasz Zwoliński), John Yeboah (46′ Marcin Cebula) – Ante Crnac (86′ Ivi Lopez).

Ruch Chorzów: Dante Stipica – Patryk Stępiński, Szymon Szymański, Josema –  Robert Dadok (86′ Wiktor Długosz), Patryk Sikora (86′ Łukasz Moneta), Juliusz Letniowski, Tomasz Wójtowicz (60′ Mateusz Bartolewski) – Filip Starzyński (39′ Miłosz Kozak), Adam Vlkanova (60′ Daniel Szczepan) – Soma Novothny