Raków Częstochowa pewnie pokonał Puszczę Niepołomice

W meczu 7 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (03.09) Raków Częstochowa wygrał z beniaminkiem ekstraklasy Puszczą Niepołomice 2:0. Wynik został ustalony w pierwszej połowie spotkania, gole dla naszej drużyny zdobyli Sonny Kittel w 19 minucie i Bartosz Nowak w 27 minucie.

Raków Częstochowa

Raków Częstochowa pokonał Puszczę Niepołomice

Raków Częstochowa przystąpił do tego meczu bez kontuzjowanych Arsenica, Svarnasa i Jean Carlosa. Zmiennicy nie zawiedli, zwłaszcza zastępujący Brazylijczyka na lewym skrzydle Srdjan Plavsic. Po raz pierwszy od początku spotkania na boisku zobaczyliśmy też Kittela.

Goście w pierwszej połowie wydawali się nieco przestraszeni w konfrontacji z mistrzami Polski. Gra Rakowa mogła się podobać. Częstochowianie prowadzenie objęli w 19 minucie, kiedy to dośrodkowanie Plavsica wykończył strzałem głową Kittel. 7 minut później było już 2:0, bramkę po podaniu Tudora zdobył Nowak. Na radość po tym trafieniu trzeba było poczekać, bo sytuacja poddana została analizie VAR, ostatecznie gola uznano.

W drugiej połowie goście zagrali już odważniej, a Raków nie stwarzał już tylu dobrych sytuacji pod bramką Puszczy. Trener Dawid Szwarga zaczął przeprowadzać zmiany, w szeregach „czerwono – niebieskich” zapanowało zbyt duże rozluźnienie, które mogło zakończyć się stratą bramki w 82 minucie. Na nasze szczęście arbiter po video weryfikacji anulował gola zdobytego przez napastnika Puszczy.

Mesanovicia. Potem mieliśmy jeszcze strzał Yeboaha, który trafił w słupek i na tym skończyły się emocje na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

Rywale musieli uznać wyższość czerwono-niebieskich, ale też gratulowali nam europejskich rozgrywek:

Dawid Szwarga: Za nami pierwszy etap, kilkanaście spotkań już rozegranych przez Raków Częstochowa w tym sezonie i zwycięstwo podsumowuje ten pierwszy etap. Gratulacje dla zawodników za zarówno podejście, realizację planu, ale również za indywidualne umiejętności.

Tomasz Tułacz: Raków był zespołem lepszym, szczególnie w pierwszej części zagraliśmy troszeczkę odważniej, w drugiej Raków miał sytuacje, ale myślę, że na tą jedną bramkę zasłużyliśmy. Gratuluję Rakowowi zwycięstwa awansu do Ligi Europy. Gra w fazie grupowej Ligi Europy to jest ogromny sukces i z tego miejsca gratuluję.

– mówili trenerzy obu zespołów – Dawid Szwarga i Tomasz Tułacz.

Raków zasłużenie wygrał i aktualnie z dorobkiem 10 punktów zajmuje 5 miejsce w tabeli, mając dwa zaległe spotkania do rozegrania. Teraz dwutygodniowa przerwa w ligowych rozgrywkach, do których Raków powróci 16 września, kiedy to podejmie drużynę ŁKS Łódź.

Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)

Skład Rakowa: Kocacevic, Rundic, A. Kovacevic, Racovitan, Plavsic (Drachal), Lederman (Kochergin), Berggren, Tudor, Kittel (Cebula), Nowak (Yeboah), Zwoliński (Piasecki)