Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przed nami przerwa reprezentacyjna w rozgrywkach Ekstraklasy. Jak ten czas spędzi Raków Częstochowa?

Facebook Twitter

Niedzielny (8.10) mecz Rakowa z Legią Warszawa był ostatnim przed październikową przerwą na kadrę. Czerwono-niebiescy wrócą do gry dopiero 22 października. Zmierzą się wtedy z Górnikiem Zabrze.

Raków Częstochowa

Jak Raków Częstochowa wykorzysta przerwę?

Mówił trener Dawid Szwarga:

Dawid Szwarga: W końcu będziemy mogli celebrować to zwycięstwo i tak po prostu zwyczajnie się cieszyć. Bo kiedy gra się co trzy dni, to nie ma czasu ani na smutek, ani na radość. Po prostu trzeba przechodzić do kolejnych działań. Mimo wszystko cieszę się, że ta przerwa będzie. Również zawodnicy będą mogli odpocząć, walczyć z urazem. Kolejny środkowy obrońca, który wypada w trakcie meczu, nawet nie tyle w trakcie sezonu, co w trakcie meczu, więc będziemy mogli podleczyć urazy. Wierzę, że część zawodników już wróci po przerwie reprezentacyjnej do zespołu. Ponadto będziemy mogli popracować z zawodnikami, nowymi nad detalami, nad naszymi zachowaniami, na tym czymś się Raków charakteryzuje, ale żeby się tym charakteryzować, to trzeba to trenować. Będziemy mieć czas w końcu, żeby pokazać, że jesteśmy trenerami, a nie tylko menadżerami.

Drużyna Medalików sięgnęła w Warszawie po komplet punktów, wygrywając 2:1 z Legią. Częstochowianie tracą do prowadzącego Śląska Wrocław tylko 1 punkt, mając jeden mecz rozegrany mniej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj