Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa: W czwartek oficjalna prezentacja drużyny. Mistrzowie Polski chcą bronić tytułu

Facebook Twitter

Raków Częstochowa po zimowej przerwie wrócił do treningów. Pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej rozpoczął się w miniony piątek (12.01).

raków częstochowa

Raków Częstochowa – w czwartek prezentacja zespołu

Zawodnicy przeszli już kompleksowe badania motoryczne, w tym tygodniu zaplanowano treningi na własnych boiskach, a 20 stycznia wylot do Turcji, o tych planach mówił podczas briefingu prasowego trener Dawid Szwarga.

Dawid Szwarga: Od poniedziałku do piątku wytężona praca na naszych obiektach, włącznie z dwoma jednostkami treningowymi zarówno w poniedziałek, środę, jak i w czwartek. W sobotę wylot do Turcji. Tam zagramy cztery mecze kontrolne z dobrymi rywalami i cieszymy się, że będziemy mogli zmierzyć się z zespołami, które również występowały w europejskich pucharach. Przed wyjazdem do Turcji tutaj jeszcze w piątek rozegramy grę wewnętrzną, gdzie każdy z zawodników będzie mógł pokazać, w jakiej są dyspozycji. A od momentu, kiedy dostaniemy się do Turcji, kiedy rozpoczniemy treningi w Turcji, już praca wytężona nad pierwszą jedenastką. Rywalizacja o wyjściowy skład i ciągła praca nad zachowaniami naszej drużyny w każdej fazie gry.

Dawid Szwarga, rewanż

Dawid Szwarga fot. Marek Tęcza Fotografia

Poprzednia runda nie była łatwa – Mistrzowie Polski musieli łączyć grę w Ekstraklasie z rywalizacją w europejskich pucharach.

Dawid Szwarga: Jesteśmy na czwartym miejscu w lidze, mamy tyle samo punktów co Legia. Lech nie grał co trzy dni, a również punktowo nie wygląda znacznie lepiej od nas. Więc uważam, że finalnie biorąc pod uwagę ilość urazów i wszystkie okoliczności, o których już wielokrotnie mówiłem w różnych wywiadach, udało nam się połączyć rozgrywki Ekstraklasy z Europą. Czy będzie łatwiej? Zobaczymy. Piłka pisze swoje scenariusze. Wszyscy mówią, że będzie łatwiej, natomiast praktyka pokaże, czy tak faktycznie będzie. Ja uważam, że będzie tak samo. Będą inne wyzwania, będzie inaczej. Na pewno będziemy mieć więcej czasu na przygotowania, będziemy mieć więcej czasu na trening, będziemy mieć więcej czasu, żeby przygotować się pod przeciwnika, żeby pracować z zawodnikami nad zachowaniami indywidualnymi, żeby rozwijać nasz model gry.

Dawid Szwarga przyznaje, że za drużyną ciężka runda jesienna i mecze co 3 dni, teraz przed Rakowe nowe wyzwania.

Obecnie Raków jest na 4. miejscu w tabeli i traci do będącego na 1 miejscu Śląska Wrocław 9 pkt, ale ma rozegrany jeden mecz mniej. O nastrojach drużyny, mówi kapitan, Zoran Arsenić

Zoran Arsenić: Jak zawsze mieliśmy trochę wolnego. Odpoczęliśmy, jesteśmy gotowi. Przyszliśmy z dobrym nastawieniem, idziemy walczyć o wszystkie możliwe trofea, które możemy zdobyć tak jak zawsze robiliśmy. Bardzo tęsknię i nie mogę się doczekać, aż wrócę na boisko. Jeszcze jestem w fazie, gdzie nie do końca wiadomo, ale mam nadzieję, że idziemy w dobrym kierunku i że szybko wrócę i pomogę drużynie.

Pierwsza kolejka rundy rewanżowej zaplanowana jest na 10-11 lutego.

A już w najbliższy czwartek (18.01) w Galerii Jurajskiej odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny Rakowa Częstochowa. Kibice Czerwono-Niebieskich i fani piłki nożnej będą mogli zobaczyć skład, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami. Nie zabraknie także okazji do zdobycia autografów ulubionych piłkarzy. Jak zapowiada klub, szykują się również specjalne konkursy z nagrodami. Wydarzenie potrwa od 18.00 do 20.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj