Raków Częstochowa przegrał z Górnikiem w Zabrzu 1:2. Mamy komentarz trenera

Raków Częstochowa przegrał z Górnikiem w Zabrzu, co oznacza, że przerwa reprezentacyjna w rozgrywkach ligowych kiepsko wpłynęła na drużynę mistrzów Polski.

Raków Częstochowa

W meczu 12 kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa został pokonany 1:2 przez Górnika Zabrze

Dawid Szwarga: W pierwszej kolejności, to ja nie pomogłem dziś zespołowi, jeżeli chodzi o decyzje personalne do tego spotkania. To była jedna z przyczyn pierwszej połowy, jeśli chodzi o stracone bramki, które po prostu straciliśmy zbyt łatwo. Generalnie mecz odbywał się według tego, co zakładaliśmy, natomiast w zbyt prosty sposób dawaliśmy szanse przeciwnikowi na to, żeby tworzył sytuacje. Chcieliśmy dążyć do wyrównania i tak też się działo. W drugiej części meczu wykreowaliśmy kilka sytuacji

– oceniał trener Dawid Szwarga. Po porażce w Zabrzu „czerwono-niebiescy” spadli z 3. na 4. miejsce w tabeli i nie powiększyli dorobku 22 punktów. Teraz przed Rakowem bardzo ważny mecz w Lidze Europy.

W czwartek (26.10) na stadionie w Sosnowcu pojedynek ze Sportingiem Lizbona

Dawid Szwarga: Gdy grasz z takim rywalem jak Górnik Zabrze, to musimy jako drużyna wykazywać się lepszymi zachowaniami. Natomiast przed nami już kolejne mecze. Oczywiście każda porażka boli i nie przejdziemy obok niej obojętnie, ale równocześnie musimy przechodzić już do kolejnego spotkania i przygotowywać się do meczu w Lidze Europy i kolejnych meczów w Ekstraklasie.

Do ligowego grania częstochowianie wrócą za tydzień w niedzielę (29.10) meczem z Widzewem Łódź na stadionie przy ulicy Limanowskiego w Częstochowie. Grę naszych piłkarzy oceniał szkoleniowiec Dawid Szwarga.