Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prokuratura regionalna w Katowicach zajmie się dalej śledztwem w sprawie zgonu pacjentki z Częstochowy

Facebook Twitter

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie zgonu 37-letniej pacjentki z Częstochowy. Jak udało nam się ustalić sprawa została skierowana do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie zajmie się śledztwem Dział Błędów Lekarskich.

Przypomnijmy postępowanie dotyczy narażenia kobiety na niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślnego spowodowania jej śmierci. W pierwszej kolejności śledczy sprawdzą dokumentację medyczną dwóch częstochowskich szpitali oraz postępowanie szpitala w Blachowni:

W szpitalu w Blachowni koło Częstochowy 25 stycznia nastąpił zgon pacjentki. W toku śledztwa będą przesłuchiwani członkowie najbliższej rodziny zmarłej kobiety, a także personel medyczny, który opiekował się pacjentką. W najbliższych dniach zostanie również przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonej, która ma odpowiedzieć na pytanie, jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu pokrzywdzonej

– mówi prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Śledztwo po informacji w mediach społecznościowych zostało wszczęte z urzędu:

Już po wszczęciu śledztwa mąż zmarłej kobiety złożył w prokuraturze pismo, które stanowi skargę skierowaną do rzecznika praw pacjenta. To pismo zostało włączone do akt śledztwa i potraktowane jako zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Prokurator polecił policji niezwłoczne zabezpieczenie dokumentacji dotyczącej leczenia kobiety w  trzech placówkach medycznych

– dodaje prokurator Tomasz Ozimek.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023