Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital komentuje śmierć pacjentki

Facebook Twitter

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego wydała oficjalne oświadczenie, które dotyczy zgonu pacjentki w bliźniaczej ciąży. Jak już informowaliśmy 25 stycznia zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła tutaj w zagrożonej ciąży. Rodzina kobiety obwinia lekarzy, że nie usunęli obumarłego płodu na czas, co prawdopodobnie przyczyniło się do jej śmierci. 

Szpitale bez laryngologii
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie.

W stanowisku szefostwa szpitala na Parkitce czytamy, że po tym jak nastąpił zgon pierwszego dziecka, lekarze postanowili czekać, ponieważ była szansa aby uratować drugie dziecko. Pomimo starań lekarzy doszło jednak do obumarcia również drugiego płodu. Lekarze przystąpili do zabiegów i procedur medycznych, które miały pomóc pacjentce. Przeprowadzane były wielokrotne konsultacje lekarskie, szereg badań, w tym: ginekologiczno – położnicze czy badania USG.

Badanie na koronawirusa dało w kolejnym przypadku pozytywny wynik, a lekarze informowali o coraz gorszym stanie pacjentki. Dyrekcja podkreśla iż personel podjął wszystkie możliwe i wymagane działania, które miały na celu ratowanie życia dzieci oraz pacjentki. Jednocześnie szpital współpracuje ze wszystkimi organami, które prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Pełna treść: Oświadczenie Dyrekcji Szpitala.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj