Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ciało wyłowione w Wyrazowie: To najpewniej nieszczęśliwy wypadek po alkoholu

Facebook Twitter

W sobotę (20.04.) strażacy wyłowili ze zbiornika wodnego między Częstochową, a Blachownią ciało jednego z mieszkańców. Jak ustaliła prokuratura, doszło najprawdopodobniej do nieszczęśliwego wypadku.

Ciało wyłowione w Wyrazowie
fot.fb/Strażacy

Ciało wyłowione w Wyrazowie

Tomasz Ozimek: Prokuratura Rejonowa w Częstochowie prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 47-letniego mężczyzny, którego zwłoki zostały ujawnione 20 kwietnia w zbiorniku wodnym w miejscowości Wyrazów przez wędkarzy, którzy przyszli tam, aby w tym zbiorniku łowić ryby. Ze wstępnych ustaleń tego postępowania wynika, że 47-letni mieszkaniec Wyrazowa przebywał w okolicach zbiornika wodnego w towarzystwie znajomego, z którym spożywał alkohol.

Jak mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie – śledztwo jest prowadzone w sprawie, nikomu nie przedstawiono zarzutów:

Tomasz Ozimek: Najbardziej prawdopodobną wersją w tej sprawie jest wersja zakładająca, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Znajdujący się pod wpływem alkoholu pokrzywdzony zsunął się ze zbocza do wody i utopił się. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonego mężczyzny celem ustalenia, jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu. Na podstawie przeprowadzonych na miejscu zdarzenia oględzin zwłok, nie stwierdzono żadnych obrażeń, które mogłyby skutkować jego zgonem.

Informował nas prok. Tomasz Ozimek. Postępowanie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024