Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zagadkowy zgon 53-latka przy ul. Bór. Policja szuka świadków zdarzenia

Facebook Twitter

Częstochowska Prokuratura Rejonowa Południe wyjaśnia okoliczności śmierci 53-letniego mężczyzny. Został znaleziony w środku nocy 20 stycznia przy ul. Bór. 

Wybory samorządowe 2024, pilotowali auto z rodzącą kobietą Policja szuka świadków zdarzenia Policja szuka pomocy mieszkańców Zaginiona kobieta z Kłomnic

Tak naprawdę policja pod nadzorem prokuratora stara się dopiero ustalić szczegóły dotyczące zagadkowego zgonu 53-letniego mieszkańca Częstochowy. Policjanci natknęli się na zwłoki przed komisariatem. Niestety, pomimo prób resuscytacji i interwencji służb medycznych nie udało mu się przywrócić krążenia.

Na razie nie wiadomo, co się dokładnie wydarzyło. Częstochowianin nie miał żadnych widocznych uszkodzeń ciała, ale prokurator postanowił przeprowadzić sekcję zwłok, aby ustalić przyczynę śmierci. Wiadomo, że zmarł między 1.00 a 2:40 w nocy. Wcześniej mieszkał w pobliżu komisariatu, przy ul. Bór 11, ale ani tego dnia, ani wcześniej nie był widziany na komisariacie, nie był w bazach policyjnych, nie miał żadnych problemów z mundurowymi, a w jego mieszkaniu nie działo się nic niepokojącego. Policja tam nie interweniowała. Przyczyny zgonu bada prokuratura:

Tomasz Ozimek: Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 53-letniego mężczyzny, którego zwłoki ujawniono 20 stycznia bieżącego roku w okolicach II Komisariatu Policji w Częstochowie. Na miejscu zdarzenia prokurator z udziałem technika kryminalistyki przeprowadzili oględziny zwłok tego mężczyzny. W wyniku tych oględzin nie stwierdzono na ciele tego denata żadnych obrażeń wskazujących, że mogły być przyczyną jego zgonu.

O sprawie i postępowaniu w tej sprawie informuje nas prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Mężczyzna nie miał zadanych ran, nie był też znany policji. Wątpliwości powinna rozwiać sekcja:

Tomasz Ozimek: Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok celem ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu tego mężczyzny. Sekcja zwłok pokrzywdzonego zostanie przeprowadzona we wtorek.

Policja szuka świadków zdarzenia

Częstochowska komenda szuka świadków i osób, które mogą dysponować zapisem z kamer, choćby z przejeżdżających samochodów. Sam komisariat przy ul. Bór nie ma kamer, nie ma też monitoringu w pobliżu. Policjanci proszą o kontakt osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności, które doprowadziły do śmierci 53-letniego mężczyzny lub widziały go przed ujawnieniem zwłok. Telefon całodobowy: 47 858 12 11 lub 47 85 812 55.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj