Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poszukiwany Jacek Jaworek: To nie jego ciało znaleziono w miejscowości Żuraw. Są wyniki DNA

Facebook Twitter

To nie Jacek Jaworek. Badania genetyczne jednoznacznie potwierdzają, że ciało odkopane w miejscowości Żuraw, nie należy do poszukiwanego podejrzanego o potrójne morderstwo w Borowcach.

jacek jaworek
To nie było ciało Jacka Jaworka

To około 40-letni mężczyzna twierdzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Jego tożsamość nadal jest nieznana. Przypomnijmy, śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi zostało zawieszone na początku czerwca, ale cały czas są kontynuowane poszukiwania mężczyzny.

Jacek Jaworek – przeczytaj o poszukiwaniach

Cały czas nie ma dowodów, które wskazują, że mężczyzna nie żyje, dlatego kontynuowane są poszukiwania w celu jego zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury. Do tej pory przesłuchano ponad setkę świadków. W toku śledztwa uzyskano kilkanaście opinii biegłych, m.in. z zakresu genetyki sądowej, daktyloskopii, informatyki, a także badania broni i amunicji. Prokuratura uzyskała również materiały, o które zwróciła się w ramach międzynarodowej pomocy prawnej do władz Stanów Zjednoczonych, Cypru, Irlandii i Niemiec. Jacek Jaworek jest poszukiwany krajowym listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, a także tzw. czerwoną notą Interpolu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024