Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Odnaleziono ludzkie szczątki. Czy to może być poszukiwany Jacek Jaworek?

Facebook Twitter

W kompleksie leśnym odnaleziono ludzkie szczątki. Prokuratura prowadzi dochodzenie i zdradza: jest mało prawdopodobne, by było to ciało poszukiwanego Jacka Jaworka. Zwłoki były zakopane.

sekcja zwłok

Odnaleziono ludzkie szczątki w lesie. Czy to mógł być poszukiwany za zabójstwo?

Nic nie wskazuje na to, aby ciało mężczyzny znalezione w miejscowości Żuraw pod Częstochową, należało do poszukiwanego Jacka Jaworka. W poniedziałek (16.10.) prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa nieznanego mężczyzny.

Tomasz Ozimek: Na miejscu prokurator wspólnie z policjantami przeprowadził oględziny zwłok i oględziny miejsca zdarzenia. Na podstawie tych czynności ustalono, że zwłoki były zakopane w ziemi na głębokości około kilkudziesięciu centymetrów i pozostawały w ziemi przez okres od kilku do kilkunastu miesięcy. Czynności dowodowe dotychczas przeprowadzone w tej sprawie nie potwierdzają, że zwłoki te należą do poszukiwanego za potrójne zabójstwo Jacka Jaworska. W jego sprawie w dalszym ciągu trwają intensywne czynności poszukiwawcze.

„Ostatecznie te wątpliwości rozwieją zaplanowane badania genetyczne” – przekazał nam prok. Tomasz Ozimek. W pierwszej kolejności zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Prokurator chce ustalić przyczynę zgonu tej osoby.

Tomasz Ozimek: W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonego mężczyzny celem ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu. W trakcie sekcji zostaną pobrane próbki materiału biologicznego i wykonane identyfikacyjne badania DNA.

Ludzkie szczątki znalezione w Żurawiu w minioną sobotę (14.10.) na polecenie prokuratora zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj