Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwa lata od potrójnego morderstwa we wsi Borowce. Jacek Jaworek nadal nieuchwytny

Facebook Twitter

Do zbrodni we wsi Borowce w gminie Dąbrowa Zielona doszło z 9 na 10 lipca 2021 roku. Jaworek zastrzelił trzy osoby i od tamtej pory nie wiadomo gdzie przebywa. Policja próbuje ustalić jego miejsce pobytu.

Jacek Jaworek nadal nieuchwytny

Jacek Jaworek nadal nieuchwytny

Nie ma dowodów, które wskazują, że Jacek Jaworek nie żyje, dlatego kontynuowane są poszukiwania w celu jego zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury. Do tej pory przesłuchano ponad setkę świadków. W toku śledztwa uzyskano kilkanaście opinii biegłych, m.in. z zakresu genetyki sądowej, daktyloskopii, informatyki, a także badania broni i amunicji. Prokuratura uzyskała również materiały, o które zwróciła się w ramach międzynarodowej pomocy prawnej do władz Stanów Zjednoczonych, Cypru, Irlandii i Niemiec. Jacek Jaworek jest poszukiwany krajowym listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, a także tzw. czerwoną notą Interpolu.

Przypomnijmy, śledztwo przeciwko podejrzanemu o potrójne zabójstwo, 54-letniemu Jackowi Jaworkowi zostało zawieszone na początku czerwca, ale jak informuje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie cały czas są kontynuowane poszukiwania mężczyzny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024