Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Politechnika Częstochowska: Uczelnia chwali się planami z okazji jubileuszu

Facebook Twitter

Politechnika Częstochowska ma już 75 lat. Uczelnia dba o swoje tradycje, ale też cały czas się rozwija i stawia na inwestycje, które poprawią jej infrastrukturę.

politechnika częstochowska
fot. pcz.pl

Wszystkie doświadczenia, ale i plany przybliżono uczestnikom uroczystych obchodów na uczelni.

Katarzyna Brendzel – Skowera: Jedną z takich ważniejszych dla nas jest przebudowa naszego boiska mieszczącego się przy ulicy Dąbrowskiego. Mamy zaplanowany obiekt wielosportowy, którym będzie można zagrać w piłkę nożną, w siatkówkę, również w siatkówkę plażową, tenisa ziemnego. Będą tam trybuny zaplanowane dla trzystu widzów, całe zaplecze techniczne, jakie jest wymagane przy tego typu obiektach. Zależy nam na tym dlatego, że i studenci, i pracownicy chcą rozwijać swoje pasje sportowe, a mamy w naszym środowisku akademickim dużo osób z takim zacięciem sportowym i dbamy o ich rozwój.

politechnika częstochowska

fot. pcz.pl

Zapowiada inwestycje sportowe rzecznik Katarzyna Brendzel – Skowera. Politechnika Częstochowska to nie tylko badania i nauka, ale także życie studenckie, które od wielu lat koncentruje się przy Akademickim Centrum Kultury. Tam odbywają się rozmaite spotkania i zajęcia dla studentów.

Zbigniew Miszczyk: Są sekcje chóralne, jest chór mieszany, chór męski, jest grupa teatralna „Z łapanki”. Jest grupa plastyczna, artystyczna „Epicentrum”, której wystawa też jest z okazji święta na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. Poza tym jest koło taneczne tańca towarzyskiego. I wszelkie zainteresowanie, jeżeli studenci wyrażają ochotę, żeby cokolwiek robić, to chętnie tworzymy tutaj nowe grupy, nowe koła zainteresowań.

Dodaje Zbigniew Miszczyk, kierownik Akademickiego Centrum Kultury. Władzom, wykładowcom i studentom gratulujemy z okazji jubileuszu 75-lecia Politechniki.

fot. pcz.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024