Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Politechnika Częstochowska chce przebudować swoje boisko sportowe

Facebook Twitter

Politechnika Częstochowska chce przebudować swoje boisko sportowe. Na razie trwają poszukiwania projektanta, który przygotuje dokumentację. Modernizacja ma dotyczyć istniejącego już boiska, mieszczącego się przy ul. Dąbrowskiego.

Fot. pcz.pl

Politechnika Częstochowska chce przebudować swoje boisko sportowe

Powstanie wielofunkcyjny obiekt sportowy składający się z pełnowymiarowego boiska do gry w piłkę nożną, boiska do rugby oraz dwóch boisk do siatkówki i tenisa plażowego. Planowana jest budowa pełnego zaplecza z trybunami dla kibiców, oświetleniem obiektu oraz budynkiem zaplecza z szatniami, łazienkami oraz innymi pomieszczeniami niezbędnymi do obsługi zawodów. Nowy obiekt pomieści 300 widzów na trybunach. Ogromnym atutem boiska jest jego lokalizacja w samym centrum miasta przy Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. Uczelnia liczy też na współpracę z lokalnymi klubami sportowymi i chce w przyszłym roku starać się o dofinansowanie modernizacji z Ministerstwa Sportu.

Do netu:

Nowa infrastruktura da ogromne możliwości sportowego rozwoju studentom oraz pracownikom Politechniki Częstochowskiej, w ramach prowadzonych zajęć przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Planuje się współpracę z okolicznymi klubami piłki nożnej, rugby oraz tenisa w ramach porozumień z poszczególnymi Związkami Sportowymi. Jednocześnie będzie to atrakcyjne miejsce dla eventów organizowanych przez naszą Uczelnię, takich jak: festiwale nauki, dni sportu czy pikniki rodzinne.

Ogromnym atutem boiska jest jego lokalizacja w samym sercu kampusu i centrum miasta przy Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, co ma niebagatelny wpływ na jego dostępność.

Mecenasem tego przedsięwzięcia był Prorektor ds. rozwoju Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Maciej Mrowiec, który zmarł nagle 13 grudnia 2022 roku w wieku 48 lat. Pan profesor Maciej Mrowiec był wielkim orędownikiem sportu, osobiście trenował koszykówkę, siatkówkę, uprawiał biegi dalekodystansowe. Realizacja niniejszego projektu była nie tylko jednym z głównych celów jego pracy zawodowej, ale również wielkim marzeniem o tym, aby Politechnika Częstochowska miała swój wkład w rozwój sportu w regionie. Politechnika Częstochowska jest wielce zdeterminowana, aby zrealizować to przedsięwzięcie m.in. ze względu na pamięć o Profesorze Macieju Mrowcu, a obiekt który powstanie będzie nazwany jego imieniem.

Politechnika Częstochowska przygotowuje się do realizacji przedsięwzięcia i w chwili obecnej trwają procedury przetargowe, dotyczące wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej planowanej inwestycji. Politechnika Częstochowska planuje w 2024 roku złożyć wniosek o dofinansowanie niniejszego przedsięwzięcia do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023