Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Politechnika Częstochowska: Rekrutacja na studia potrwa do 17 lipca

Politechnika Częstochowska zaprasza tegorocznych absolwentów szkół średnich do podjęcia studiów technicznych. Szuka kandydatów na swoje kierunki jeszcze do 17 lipca.

Politechnika Częstochowska

Szacowany czas czytania: 01:58

Rejestracja oraz zapisy odbywają się niezmiennie w systemie internetowym uczelni.

Katarzyna Brendzel-Skowera: Politechnika Częstochowska, 1 czerwca rozpoczęła rekrutację na studia na kolejny rok akademicki. Przygotowaliśmy dla kandydatów 36 kierunków zarówno technicznych, jak i ekonomicznych. Kandydaci mogą również zadecydować, czy chce studiować w języku polskim, a może w angielskim. Obserwując zmiany na rynku pracy oraz przyszłe zapotrzebowanie na specjalistów, uruchomiliśmy również nowe kierunki: projektowanie i logistyka materiałów oraz technologią wytwarzania implantów i narzędzi medycznych.

– jak informuje Katarzyna Brendzel-Skowera, rzecznik Politechniki, podczas tegorocznej rekrutacji oferowany zakres kształcenia jest szczególnie szeroki:

Katarzyna Brendzel-Skowera: Jesteśmy przygotowani, by nasze kierunki były odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy, wykształcić specjalistów i ekspertów, którzy oczywiście mają odpowiednią, szeroką wiedzę techniczną, ale bardzo ważne jest, by mieli również umiejętności miękkie, które są bardzo poszukiwane na rynku w różnych branżach i w różnych przedsiębiorstwach: małych, dużych, średnich. Dbamy o rozwój umiejętności i kwalifikacji naszych studentów, stąd przygotowujemy dla nich różnego rodzaju kursy doskonalące.

Tegoroczną nowością na Politechnice Częstochowskiej jest projektowanie i logistyka materiałów. Studia te prowadzone będą w języku polskim i angielskim, a absolwent otrzyma tytuł inżyniera:

Katarzyna Brendzel-Skowera: Podczas studiów będziemy poszukiwać nowych materiałów i będziemy zajmować się logistyką materiałów, taką logistyką już o znaczeniu tradycyjnym. Studenci poznają również aspekty nie tylko logistyczne, ale także zarządzania i jakości, bo to jest bardzo ważna tematyka w tym zakresie kształcenia. Prace będzie można znaleźć w każdej branży. Tam, gdzie potrzebne są materiały, będzie można pracować w małym, średnim i dużym przedsiębiorstwie przemysłowym, w jednostkach gospodarczych, na stanowiskach i technologicznych i produkcyjnych, ale również w badawczych.

– dodaje rzecznik Katarzyna Brendzel-Skowera. Drugą nowością jest technologia wytwarzania implantów i narzędzi medycznych. Kierunek ten ma być odpowiedzią na wyzwania XXI wieku, szczególnie w temacie innowacyjności w różnych gałęziach gospodarki.

Czytaj także:

REKLAMA