Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjanci z Wręczycy Wielkiej zapobiegli tragedii

Facebook Twitter

Policjanci z Wręczycy Wielkiej odnaleźli starszego pana, który zostawił list pożegnalny i wyszedł z domu...

Policjanci z Wręczycy Wielkiej uratowali seniora

Policjanci z Wręczycy Wielkiej uratowała życie starszego mężczyzny. Mieszkaniec powiatu kłobuckiego opuścił dom pozostawiając list. Mundurowi odnaleźli mężczyznę i zapobiegli tragedii. Senior trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy.

To informacja z wtorku (7.11). Policjanci z komisariatu we Wręczycy Wielkiej o zagrożeniu życia starszego mężczyzny dowiedzieli się około godziny 10:00. Do jednostki Policji zgłosili się zaniepokojeni bliscy informując, że mieszkaniec powiatu kłobuckiego pod ich nieobecność zostawił list i odjechał swoim pojazdem.

Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia wiedzieli, że trzeba działać szybko. Z przekazanych informacji wynikało bowiem, że mężczyzna może zdecydować się na desperacki krok. Młodszy aspirant Szymon Izydorczyk i starszy posterunkowy Mateusz Mesjasz z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej namierzyli pojazd z mężczyzną w środku, który był już bardzo osłabiony i półświadomy. Policjanci udzielili mieszkańcowi powiatu kłobuckiego pomocy przedmedycznej i za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

Dzięki zdecydowanemu działaniu stróżów prawa nie doszło do tragedii, a senior trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy.

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydź się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu.

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych numerów pomocowych oraz informacji zawartych na internetowych stronach pomocowych:

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj