Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Noce coraz chłodniejsze… Policjanci sprawdzają pustostany

Facebook Twitter

Dzielnicowy z Herb już teraz sprawdza pustostany na swoim terenie, w pozostałej części regionu, podobne akcje też powoli ruszają.

Policjanci sprawdzają pustostany

Na hasło bezdomność zwykle reagujemy dopiero, kiedy pojawiają się przymrozki, a ktoś w otoczeniu może potrzebować pomocy. Dzielnicowy z Herb już teraz sprawdza pustostany na swoim terenie, akcja zaczyna się w całym regionie – przed nami coraz zimniejsze noce.

Policjanci sprawdzają pustostany i inne miejsca, gdzie przebywają bezdomni

Dzielnicowi lublinieckiej komendy podczas codziennego obchodu, sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Zwykle to pustostany, zabudowania gospodarcze, prowizoryczne obozowiska czy punkty w mieście, które są znane z tego że służą bezdomnym za schronienie. Patrole mają być wyczulone na punkty, gdzie mogą szukać noclegu osoby bez dachu nad głową. Sprawdzane są ogródki działkowe, altanki czy węzły ciepłownicze.

Widzisz bezdomnego, który może potrzebować pomocy? Dzwoń na 112

Na wychłodzenie narażeni są też nietrzeźwi przebywający na zewnątrz przy niskiej temperaturze. Jeśli zauważymy taką sytuację, wybierzmy telefon alarmowy 112, lub Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest tam kategoria zgłoszenia o nazwie bezdomność. Można w ten sposób zasygnalizować potrzebną pomoc. Przy tych kontrolach dzielnicowi sprawdzają również lokale gdzie mieszkają osoby starsze i samotne, czy nie jest im potrzebna pomoc i czy są zaopatrzone w opał.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023