Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjanci z Kłobucka tłumili bunt w areszcie, ale… [FOTO]

Facebook Twitter

Bunt i podpalenia przez osadzonych na terenie Aresztu Śledczego w Wąsoszu Górnym - takie zgłoszenie odebrali policjanci z Kłobucka...

Policjanci z Kłobucka przeprowadzili szkolenie w areszcie
klobuck.policja.gov.pl

Policjanci z Kłobucka dostali informacje o buncie i podpaleniu na terenie aresztu! Cała komenda została postawiona na nogi…Od razu uspokajamy… to nic groźnego. W Wąsoszu jest spokojnie, a to były tylko policyjne ćwiczenia.

Ich scenariusz zakładał, że osadzeni, którzy odbywają karę, ale mogą pracować bez nadzoru za murami aresztu, wrócili po pracy pod wpływem alkoholu i narkotyków. Za to zostali umieszczeni w świetlicy, gdzie mieli zostać przebadani alkomatem. W pewnym momencie skazani zaczęli rzucać krzesłami oraz zaatakowali funkcjonariuszy Służby Więziennej. Zabarykadowali się w świetlicy, gdzie wzniecili ogień, zaczęli też wyrzucać za okno elementy wyposażenia.

klobuck.policja.gov.pl

Policjanci z Kłobucka w działaniach „Prison”

I tutaj swoje działania rozpoczęli policjanci z Kłobucka. To wszystko – w ramach ćwiczeń pod nazwą „Prison”, których celem było doskonalenie procesu dowodzenia. Sprawdzono też mobilność i szybkość działania formacji oraz umiejętność i współpracy mundurowych w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej.

Ćwiczenia miał miejsce kilka dni temu, rozpoczęły się 30 października. Po otrzymaniu zgłoszenia o powyższym od dyżurnego OZ w Wąsoszu Górnym i dotarciu na miejsce, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku realizują czynności mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie prowadzonych działań, zapewniając pomoc w ewakuacji, udrażniając dojazd do oddziału, aby dotarcie na miejsce Straży Pożarnej odbywało się w sposób bezkolizyjny. Mundurowi zabezpieczają miejsce zdarzenia, aby nie doszło do ucieczki osadzonych. Z uwagi na to, że negocjacje z osadzonymi nie przyniosły efektu, podjęta została decyzja o siłowym rozwiązaniu problemu. Ze struktur OZ i Policji utworzona została grupa uderzeniowa. Podczas obezwładnienia skazanych jeden z funkcjonariuszy doznał urazu ręki. Dzielnicowy z komendy w Kłobucku udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po umieszczeniu osadzonych w pojeździe SW i odtransportowaniu przywrócono funkcjonowanie jednostki.

Zobaczcie zdjęcia z policyjnych ćwiczeń:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj