Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjanci z Kłobucka promowali bezpieczeństwo na drodze w czasie rajdu

Facebook Twitter

Policjanci z Kłobucka współorganizowali rajd w czasie którego sporo mówiono o bezpieczeństwie na drodze. W imprezie udział wzięło 250 dzieci z 10 szkół.

Policjanci z Kłobucka opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Policjanci z Kłobucka współorganizowali Powiatowy Szkolny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięło około 250 uczniów z 10 szkół podstawowych. Meta rajdu znajdowała się na terenie Muzeum 303, gdzie młodzi ludzie mogli  sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w przygotowanych konkursach, w tym dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy.

Rajd miał na celu promocję bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego. Imprezę wspólnymi siłami zorganizowali: kłobuccy policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kłobucku, Muzeum 303 im. ppłk Jana Zumbacha w Napoleonie, Urzędem Gminy Lipie oraz częstochowskim oddziałem WORD-u. W tym roku doliczono się 250 uczestników rajdu – uczniów z 10 szkół podstawowych.

Rajd odbywał się w w formie zlotu gwiaździstego. Grupy uczestników z klas V – VIII, do miejsca docelowego, którym był teren Muzeum 303 w Napoleonie były eskortowane przez policjantów z drogówki oraz dzielnicowych.

 Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023