Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjant z Częstochowy obezwładnił pitbulla, który zaatakował 10-latka

Facebook Twitter

Policjant Częstochowy uratował przed pogryzieniem 10-letniego chłopca! Odciągnął na bok i obezwładnił pitbulla który rzucił się na chłopca i jego pupila.

Policjant z Częstochowy uratował 10-latka

Policjant Częstochowy uratował przed pogryzieniem 10-letniego chłopca!

Policjanci z częstochowskiej „szóstki” ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na ulicy Próchnika w Częstochowie. Pies zaatakował i pogryzł pupila, którego na smyczy prowadził 10-letni chłopczyk. Na szczęście w pobliżu był policjant z Częstochowy st. asp. Tomasz Powązka, który jest także przewodnikiem policyjnego psa. Mundurowy odciągnął i obezwładnił niebezpieczne zwierzę.

To sytuacja z minionej soboty (16.09).  Na ulicy Próchnika w Częstochowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

10-letni chłopczyk podczas spaceru ze swoim pupilem został zaatakowany przez agresywnego i rozjuszonego pitbulla. Na szczęście dziecku nic się nie stało, ale jego czworonóg został pogryziony. Przerażone dziecko nie było w stanie się bronić przez niebezpiecznym zwierzęciem. Na szczęście w pobliżu przejeżdżał policyjny radiowóz z przewodnikiem psa. Starszy aspirant Tomasz Powązka wybiegł z radiowozu i odciągnął agresywne zwierzę. Pomogły mu w tym umiejętności i wyszkolenie, które nabył w policji

-relacjonuje aspirant sztabowy Barbara Poznańska, rzeczniczka policji w Częstochowie.

Dzięki temu, że ratujący chłopca policjant poruszał się radiowozem specjalnie przystosowanym do transportu zwierząt, pitbull trafił do specjalnej klatki. Ponieważ w chwili zdarzenia nie było przy nim właściciela, pies trafił do schroniska. Czynności w tej sprawie trwają.

Nie wiadomo jak zakończyłoby się to zdarzenie, gdyby nie to, że aspirant Powązka znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024