Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szef mafii śmieciowej zatrzymany przez częstochowskich policjantów

Facebook Twitter

Szef mafii śmieciowej wpadł na naszym terenie. To mężczyzna zajmujący się prowadzeniem grupy odpowiedzialnej za składowanie odpadów niebezpiecznych.

szef mafii śmieciowej
Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Chemikalia były porzucane w wynajętych halach i działkach w wielu gminach. Był poszukiwany listem gończym. 47-latka zatrzymali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy.

Barbara Poznańska: 47-latka do tej sprawy poszukiwano za swoje przewinienie listem gończym. Mężczyzna usłyszał 32 prokuratorskie zarzuty, w tym kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz składowanie odpadów niebezpiecznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Katowicach sąd zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na razie na trzy miesiące.

Jak przypomina aspirant sztabowy Barbara Poznańska, oficer prasowy częstochowskiej policji, przywódca grupy od 2018 roku brał udział w składowaniu niebezpiecznych odpadów. Działalność mafii śmieciowej odbywała się na terenie całego kraju. Zatrzymanemu przestępcy grozi wieloletnie więzienie.

Barbara Poznańska: Za kierowanie, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, transport i składowanie odpadów niebezpiecznych w sposób zagrażający życiu i zdrowiu wielu osób grozi nawet 10 lat więzienia.

Policja w Częstochowie wyspecjalizowała w ostatnich latach specjalną komórkę kryminalną, do zwalczania tego rodzaju przestępstw, dodaje rzecznik w miejskiej komendzie.

Barbara Poznańska: Od czterech lat w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie działa grupa śledczych zajmująca się zwalczaniem nielegalnego procederu składowania niebezpiecznych odpadów. Do tej pory, dzięki ścisłej współpracy z Prokuraturą Regionalną w Katowicach zatrzymano już 68 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpiącej zyski z transportowania i składowania groźnych dla życia i zdrowia substancji. Sześciu z nich w dalszym ciągu przebywa w areszcie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023