Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Połączenie 1 Maja z Krakowską: Są 4 oferty. Zadanie za ok. 100 mln zł

Facebook Twitter

Miasto rozpoczęło przygotowania do realizacji kolejnej strategicznej drogowej inwestycji- budowy połączenia ulicy 1 Maja z ulicą Krakowską, która czeka na szansę od lat. Tymczasem wiemy co przyniósł ogłoszony przetarg, do którego zgłosiły się 4 firmy, znane są wysokości ofert, ostatecznej decyzji i umowy jeszcze nie ma. 

fot. czestochowa.pl

W kolejnym etapie nastąpi badanie ofert

– informuje Miejski Zarząd Dróg. Większość ofert mieści się w przewidywanej cenie tego zadania. Po wypełnieniu wszelkich potrzebnych formalności przetargowych wyłoniony zostanie wykonawca prac.

O Szczegółach inwestycji Maciej Hasik, rzecznik MZD:

Maciej Hasik: Gotowa jest dokumentacja projektowa zadania. Przebieg inwestycji był szeroko konsultowany, co pozwoli zminimalizować ingerencję w istniejącą zabudowę. W ramach inwestycji przebudowane zostanie rondo Mickiewicza w Częstochowie, wybudowane zostanie także nowe skrzyżowanie u zbiegu ulicy Krakowskiej i Księdza Wróblewskiego. Te dwa punkty połączy wiadukt wraz z drogowymi dojazdami, przeprawa przez tory, która dzieli miasto na pół z pełną infrastrukturą drogową.

Realizacja tego zadania przewidziana jest po zakończeniu przebudowy Wojska Polskiego oraz DK-46. Budowa połączenia ul. Krakowskiej i 1 Maja w znacznej części ma być dofinansowana z Polskiego Ładu, miasto ma na ten cel zagwarantowane 60 mln zł.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024