Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Połączenie 1 Maja z Krakowską: Zasadnicze rozbiórki za nami, teraz prace podziemne

Facebook Twitter

Nabiera tempa budowa przedłużenia ul. 1 Maja nad torami w kierunku Krakowskiej. Miejski Zarząd Dróg chwali się postępem prac i kolejnym etapem tej dużej inwestycji drogowej.

łączenie 1 Maja z Krakowską
fot.czestochowa.pl

Połączenie 1 Maja z Krakowską

Faktem jest, że Częstochowa w obrębie Śródmieścia bardzo potrzebuje połączenia na linii wschód-zachód, dzisiejsza siatka ulic jest tutaj niewystarczająca. Planowana od wielu lat budowa wreszcie jest realizowana:

Maciej Hasik: Budowa przedłużenia ulicy 1 Maja z nowymi rondami przy ulicach Mickiewicza i Krakowskiej wraz z łączącym całość obiektem mostowym nad torami kolejowymi, która da alternatywne połączenie komunikacyjne, odciążając Śródmieście z Aleją Najświętszej Marii Panny oraz pozwoli zmniejszyć obciążenie Alei Niepodległości. Budowa przedłużenia ulicy 1 Maja do ulicy Krakowskiej będzie niejako spinać inne duże zadania zrealizowane po obu stronach miasta w ostatnich latach, a jednocześnie droga będzie miała charakter lokalny.

łączenie 1 Maja z Krakowską

fot.czestochowa.pl

Jak mówi Maciej Hasik z MZD, większość prac rozbiórkowych wykonawca już przeprowadził, teraz firma przystąpiła do uporządkowania sieci podziemnych instalacji. Powoli wyłania się też zarys nowej drogi:

Maciej Hasik: Wynegocjowane na etapie projektowania parametry i przebieg drogi pozwoliły na minimalną ingerencję w zabudowę i umożliwiły stworzenie połączenia o charakterze lokalnym. Ronda, droga i wiadukt skomunikują też niezagospodarowane dotąd tereny. Zadaniem wykonawcy jest wybudowanie połączenia komunikacyjnego o długości kilometra dwustu metrów od ronda Mickiewicza do skrzyżowania ulic Krakowskiej i Księdza Wróblewskiego. Kosztować będzie niespełna 95 mln złotych, niemal 60 milionów złotych zostało uzyskane z Krajowego Programu Inwestycyjnego Polski Ład, około 35 milionów złotych to wkład własny ze środków budżetu Miasta Częstochowy.

Informował o postępach na budowie Maciej Hasik, rzecznik częstochowskiego MZD. Docelowo przedłużenie ul. 1 Maja będzie miało charakter drogi powiatowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj