Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pofalowany odcinek A1. Kiedy doczekamy się naprawy?

Facebook Twitter

"Pofalowany" odcinek A1 woła o pomstę do nieba i czeka na naprawę. W połowie roku zakończy się projektowanie i odbędzie się przetarg. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej naprawy "pofalowanego" odcinka A1 i ekspresówki S1 w rejonie Pyrzowic. Kiedy to się stanie?

DK91 na kolejnym odcinku będzie remontowana
fot. Pixabay

Pofalowany odcinek A1. Kiedy remont?

Problem dotyczący autostrady A1 i drogi ekspresowej S1 znany jest od kilku lat. Na wakacje zapowiadany jest przetarg i wyłonienie wykonawcy niezbędnych robót, które wiążą się z ułożeniem podbudowy drogi i nowej nawierzchni na autostradzie na odcinku ok. 16 km. Mogłyby ruszyć wreszcie w 2025 roku.

Pofalowany odcinek A1. Zakres prac

Praca będzie skomplikowana, bo jak wiadomo, autostrada jest mocno obciążona ruchem, ale wcześniej użyte niewłaściwe materiały na skutek napływu wody spowodowały, że trasa ma wyboje. Chodzi o odcinek Pyrzowice-Piekary Śląskie, czyli około 16 km odcinek trasy, wraz z węzłem Pyrzowice, gdzie spotykają się A1 i S1.

Wykonywane będą pod ruchem, co wiązać się będzie z zamknięciem jednej jezdni A1. Remont obejmie także 6 obiektów inżynierskich i 9 przepustów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024