Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Autostrada A1: Garby zniknęły, wykonawca trasy zakończył prace gwarancyjne w Konopiskach

Facebook Twitter

Autostrada naprawiona, na A1 ruch wrócił do normy, informuje GDDKiA w Katowicach. Co najważniejsze dla kierowców, nie będzie już utrudnień, które piętrzyły samochody na wysokości Konopisk.

Autostrada A1
fot. GDDKiA

Autostrada A1 – już bez problemów z przejazdem. Oczywiście nie będzie też nierównej nawierzchni.

Marek Prusak: Jedziemy już pełnym przekrojem jezdni, czyli po dwa pasy w każdym kierunku. Zdeformowana nawierzchnia betonowa została zastąpiona nową z mieszanki mineralno-asfaltowej. Prace naprawcze zrealizował na swój koszt wykonawca tego odcinka autostrady A1, czyli firma BERGER Bau. Prace rozpoczęto w lipcu bieżącego roku. Przywrócono pełną docelowo organizację ruchu.

Naprawę autostrady w rejonie węzła Częstochowa-Blachownia sfinalizowano w czwartek 9 listopada. Deformacje jezdni zniknęły, a co jeszcze poprawił wykonawca? O tym Marek Prusak, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

Marek Prusak: Oprócz zmiany nawierzchni wymieniliśmy również grunt podłoża i ponownie ułożyliśmy nową konstrukcję jezdni z założeniem dodatkowych sączków odwadniających, zaś na styku nawierzchni betonowej i asfaltowej wykonaliśmy dodatkowe szczeliny dylatacyjne. Tak naprawiona nawierzchnia powinna już docelowo służyć bez awarii.

Przypomnijmy, nierówności pojawiły się już w 2020 roku, najpierw były naprawiane doraźnie, ale na dystansie ok. 300 metrów wciąż wyczuwalne były garby na jezdni. Po 4 miesiącach prac i przewężeń kierowcy powinni A1 w naszym rejonie jechać już bez utrudnień. Ten autostradowy odcinek jest objęty gwarancją wykonawcy aż do maja 2029 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj