Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poezja Kory w koncertowym wydaniu w ramach „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”

Facebook Twitter

„Zapal się na niebiesko dla autyzmu" to hasło trwającej od 29 marca do 2 kwietnia corocznej akcji wpisującej się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Szczególnym wydarzeniem muzycznym, które ozdobi obchody będzie poetycki koncert z tekstami Kory.

Najpierw zaprezentowany zostanie w Częstochowie, a dwa dni później również w Blachowni:

Krzysztof Niedźwiecki: Po 10 latach znowu będę uczestniczył w tej bardzo ważnej akcji. Brałem w niej udział w pierwszej edycji. W tym roku z Agnieszką Łopacką zagramy koncert poświęcony Korze Jackowskiej. Jest to koncert, który się składa z piosenek Maanamu. Kiedy słucha się piosenek Maanamu, mamy aranżacje, perkusję, zespół rockowy. Kiedy się zaczyna te teksty czytać bez muzyki, kiedy się dodaje tylko akordy i melodię, którą skomponował Marek Jackowski, coś z tych tekstów jeszcze głębszego się pojawia. To jest bardzo fajna okazja, żeby akurat te teksty, te piosenki zagrać jeszcze raz.

– jak mówi muzyk Krzysztof Niedźwiecki, koncert w Częstochowie 31 marca w piątek, będzie ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych. Warto zajrzeć do sali Miejskiego Domu Kultury, podczas uroczystej gali. Druga okazja by zobaczyć ten występ 2 kwietnia w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza w Blachowni. Co usłyszą mieszkańcy?

Krzysztof Niedźwiecki: To są piosenki o miłości. Ona w piękny sposób pisała o miłości. Pomyślałem sobie, że damski głos będzie idealny, najlepiej aktorka. Agnieszka ma bardzo fajny głos, żeby to po prostu przeczytać. W pewnym sensie na „biało” – nie interpretować teksów nadmiernie. Znam Agnieszkę wiele, wiele lat. Zadzwoniłem do niej. Przyszła. Zaczęliśmy po prostu to robić. W trakcie trwania gali Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zagramy piosenki zespołu Maanam w koncercie pod tytułem Kora Poetka.

– zapraszał Krzysztof Niedźwiecki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023