Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„CzęstoSłowa”, czyli Krzysztof Niedźwiecki gra piosenki, w czwartek 27.07.

Facebook Twitter

Krzysztof Niedźwiecki z gitarą akustyczną znów gra piosenki. Tym razem wystąpi na podwórku głównej siedziby Biblioteki Miejskiej w Al. NMP. Podczas plenerowego koncertu usłyszymy utwory Wojciecha Młynarskiego, Kory, Ciechowskiego czy Lecha Janerki.

Fot. facebook.com/bibliotekaczestochowa

Krzysztof Niedźwiecki z gitarą akustyczną zagra podczas plenerowego koncertu

Koncert już w najbliższy czwartek (27.07) wieczorem:

Krzysztof Niedźwiecki: Gram na gitarze akustycznej, basuję, troszkę gram akompaniamentu, do tego gram nogami – wystukuje na takich dwóch urządzeniach, do tego warstwa literacka, słowna. Tym razem zaprosiłem do kilku numerów. Tu będzie mi towarzyszył Wojtek Królikowski na instrumentach klawiszowych. Wybrałem też parę piosenek takich, które pozwolą na taką podróż instrumentalną, ale w dalszym ciągu jest to tylko i wyłącznie granie na żywo. Też się za tymi tekstami trochę chowam, ale na zasadzie staram się temu nie przeszkadzać.

Zapowiada się kameralny, solowy koncert, ale z gościnnym udziałem klawiszowca Wojciecha Królikowskiego. Całość z racji miejsca zatytułowano: „CzęstoSłowa”. Będzie też muzyczny ukłon w stronę Piotra Machalicy.

Krzysztof Niedźwiecki: To jest też konsekwencja i następstwo tego, co robiłem z Piotrkiem Machalicą. Przez ponad dziesięć lat grałem po prostu jego recitale, które składały się po prostu z piosenek nieautorskich. Pojawiają się ludzie, którzy nie do końca słuchają na co dzień takiej muzyki i zostają, mam nadzieję, w jakimś sensie w to zaangażowani. I wracają, bo ja gram to koncerciki od kilku lat. To są kameralne koncerty, oczywiście mam na myśli typu 100-200 osób. Gram piosenki, które mnie dotyczą, ale też mam nadzieję opisują, portretują nas i nasze życie. Wciąż są aktualne, mimo tego, że są napisane wiele lat temu.

Koncert plenerowy na terenie głównej siedziby Biblioteki na podwórku kamienicy w II Alei. Początek o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Fot. facebook.com/bibliotekaczestochowa

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024