Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy wykonawca przyspiesza z pracami na przebudowie al. Wojska Polskiego

Facebook Twitter

Wiele prac firma chce przeprowadzić jeszcze w tym roku, zakres prac jest bardzo duży. Jak postępują prace sprawdzaliśmy w tym rejonie. 

Trwa frezowanie na zamkniętym odcinku, by po usunięciu starej nawierzchni prowadzić przebudowę kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych. Potem wykonawca przystąpi do budowy dolnych warstw konstrukcyjnych drogi – mówi Tomasz Kawalec kierownik budowy z firmy NDI. Generalny wykonawca prac, w dalszej kolejności planuje rozpoczęcie budowy wiaduktów w ul. Legionów i Krakowskiej, najpierw potrzebne będą wzmocnienia podłoża pod ich podpory. Trwają rozbiórki na dwóch przejściach podziemnych oraz budowa nowych przejść.

Jeszcze w listopadzie ruszy przebudowa sieci wodociągowej bo koliduje ona z nowoprojektowaną infrastrukturą. Na przebudowę czeka ciepłociąg w okolicach ul. Okrzei. Przebudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej trwa na kilku odcinkach. Najwięcej kolizji z sieciami podziemnymi, co zajmuje ekipom najwięcej czasu, znajduje się na zamkniętym w obu kierunkach odcinku al. Wojska Polskiego. Trwa też budowa mostu nad Wartą. W kolejnych tygodniach jeszcze wyburzanie pozostałych wiaduktów, kładek oraz budynków w rejonie ul. Równoległej.

Jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu zacznie się dalej wyłaniać nowa estakada na Rakowie. Wszystkie prace, pozwolenia i odbiory powinny potrwać maksymalnie do końca listopada przyszłego roku.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj