Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa DK91 generuje sporo utrudnień i istotne zmiany dla ruchu w Częstochowie

Facebook Twitter

Warto pamiętać, że działają też objazdy lokalne, tak jak np. ten pozwalający dostać się do al. Wojska Polskiego pomimo zamknięcia wjazdu i wyjazdu z ul. Legionów. Możliwe są także lewoskręty: z al. Wojska Polskiego w ul. Bór oraz z ulic: Równoległej i Powstańców Śląskich w "gierkówkę".

Kolejny etap rozbudowy DK 46
fot. materiał prasowy MZD

To rozwiązania, które wobec utrudnień mają poprawić możliwość poruszania się po mieście. Z nowości mamy sygnalizację świetlną przy przejściach przez ulice: Dąbrowskiego (na wysokości Jasnogórskiej), Nowowiejskiego (na wysokości Szymanowskiego) i Kanał Kohna (przejście na wysokości wejścia do Galerii Jurajskiej). Pasy przez ul. Nowowiejskiego na wysokości ul. Waszyngtona zostały zagrodzone już kilka dni temu.

Zmienione też jest pierwszeństwo na skrzyżowaniu Katedralnej i Ogrodowej, tym razem czekają kierowcy z Katedralnej. Ubyło miejsc do parkowania przy Dąbrowskiego i Nadrzecznej, bo zarząd dróg chce tu większej płynności ruchu. Z nowości też: po długiej przerwie tramwaj wrócił na trasę do Kucelina. Wszystkie prace i utrudnienia mają potrwać do 10 października 2023 roku.

W następnych miesiącach: autem najłatwiej będzie objechać Częstochowę przez A1, a po mieście poruszać się… tramwajem.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj