Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa jadłodzielnia: To druga w Częstochowie, ale na razie tylko tymczasowa

Facebook Twitter

Druga jadłodzielnia, na razie tymczasowo działa w Częstochowie. Społeczna lodówka od kilku lat spełnia już swoje zadanie na Starym Mieście, teraz pojawiła się też w sąsiedztwie Agape przy ul. Szymanowskiego. Szczególnie przed świętami widać tam było spory ruch. Pojawiają się licznie produkty i chętnie są odbierane przez potrzebujących.

jadłodzielnia
Fot. facebook.com/czestodzielnia

Nowa jadłodzielnia w Częstochowie

Otwarcie jadłodzielni w Śródmieściu, na razie tylko tymczasowej, poprzedziło tegoroczne święta. Lodówka stanęła przy ul. Szymanowskiego 1, zaczęła działać w sobotę 23 grudnia, zatem tuż przed Wigilią. W tym miejscu można zostawiać nadmiar artykułów spożywczych czy własnych potraw, które zostały ze świątecznego stołu. Ważne aby były to produkty z dobrym terminem przydatności do spożycia, lub opisane jeżeli pakujemy je sami.

Dzielmy się jedzeniem i nie marnujmy go, z korzyścią dla osób ubogich

– mówią częstochowscy społecznicy. Jadłodzielnia przy Szymanowskiego działa jeszcze do 3 stycznia. Na taki okres jest zgoda z Urzędu Miasta. Fundacja Rething i HelpCzewa w najbliższych tygodniach będą starać się o znalezienie lokalizacji w Śródmieściu, w której druga lodówka będzie mogła stanąć na stałe.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj