Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Społeczna lodówka w Częstochowie: W centrum miasta nie tylko potrawy po świętach

Facebook Twitter

Macie za dużo w lodówce i wiecie, że ta żywność może się zmarnować? Nadmiar artykułów spożywczych, czy gotowych już potraw zanieście do nowej lodówki społecznej, która wreszcie stanęła w centrum miasta. Od kilku dni działa przy częstochowskim magistracie.

Społeczna lodówka w Częstochowie
fot.czestochowa.pl

Społeczna lodówka w Częstochowie

Na razie w nowej jadłodzielni przy Waszyngtona 5 lądują przede wszystkim potrawy, które zostały nam ze świątecznych stołów. Można się dzielić, przynieść, ale i zabrać to na co mamy ochotę:

Z jadłodzielni może korzystać każdy, nie tylko osoby potrzebujące, czy w kryzysie bezdomności. Zachęcamy do tego, żeby dzielić się tym jedzeniem. Ktoś przynosi to, co jemu w domu gdzieś zalega z tych produktów spożywczych, a ktoś może podejść i zabrać coś dla siebie. Zasada jest taka główna, żebyśmy przynosili to, co sami chcielibyśmy wziąć, to co sami chcielibyśmy zjeść. No ale tak jak mówię, z pewnych powodów u nas się zmarnuje. Nie należy przynosić rzeczy przeterminowanych, oczywiście używek, alkoholu.

Informuje wiceprezes Stowarzyszenia HelpCzewa Natalia Nowakowska.

Społeczna lodówka w Częstochowie fot.czestochowa.pl

Cały czas można też korzystać ze społecznej lodówki przy Piotrkowskiej 18, w sąsiedztwie Stowarzyszenia Agape. Nowa jadłodzielnia, na razie czasowo, stanęła przy ul. Waszyngtona 5. Stało się tak dzięki inicjatywie lokalnych organizacji pomocowych. Jedzeniem można tutaj podzielić się zawsze, 7 dni w tygodniu i przez całą dobę. Co ważne, to nie jedyne miejsca, gdzie częstochowianie mogą oddać jedzenie, aby uchronić je przed zmarnowaniem, a które może przydać się potrzebującym:

Jeśli mają za dużo artykułów spożywczych, to mogą je przynieść do Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, do Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Agape czy do Caritasu- tam, gdzie my zajmujemy się na co dzień osobami z kryzysu bezdomności. Jeżeli mamy nadmiar, a są to przedstawiciele hurtowni czy innych przedsiębiorstw, które zajmują się obrotem artykułami spożywczymi i nie zmieszczą się do lodówki, można spokojnie przywieźć na Krakowską 34 do Fundacji Chrześcijańskiej, gdzie na pewno te artykuły będą wykorzystane, ponieważ wydajemy dwudaniowy obiady przez 6 dni w tygodniu, pracujemy 7 dni w tyg.

Zachęca do takiej pomocy Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Społeczna lodówka w Częstochowie fot.czestochowa.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj