Norwid Częstochowa przegrywa z Projektem Warszawa

W ostatnim meczu 30. kolejki PlusLigi siatkarskiej, Projekt Warszawa wygrał 3:0 z drużyną Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Dla zespołu z Częstochowy był to ostatni występ w debiutanckim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej, w którym głównym celem było utrzymanie się w lidze. Mimo ostatnich niepowodzeń, cel ten udało się zrealizować.

Norwid Częstochowa

Spotkanie w Częstochowie nie pozostawiło złudzeń co do dominacji gości. Od początku meczu Projekt Warszawa przejął inicjatywę, wykazując przewagę we wszystkich elementach gry. Wyróżniającymi się zawodnikami byli Taylor Averill i Andrzej Wrona, którzy skuteczną zagrywką nękali przeciwników, a w ataku błyszczał Artur Szalpuk.

Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:17 dla Projektu Warszawa, który nie tylko utrzymał, ale nawet powiększył przewagę. Druga partia, mimo że była najbardziej wyrównana, również zakończyła się zwycięstwem gości. W trzecim secie, pomimo zmian w składzie dokonanych przez trenera gospodarzy Leszka Hudziaka, Exact Systems Hemarpol Częstochowa nie zdołał odwrócić losów meczu, przegrywając 14:25.

Ostateczny wynik meczu to 0:3 (17:25, 21:25, 14:25) na korzyść Projektu Warszawa, z Taylor Averillem wybranym MVP spotkania.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 21:25, 14:25)

Exact Systems Hemarpol: Sobański, Hain, Dulski, Espeland, Janus, Kowalski, Jaskuła (libero), Jennes (libero) oraz Kogut, Bouguerra, Keturakis, M. Borkowski, Rymarski, Schmidt.

Projekt: K. Borkowski, Averill, Firlej, Szalpuk, Wrona, Bołądź, Wojtaszek (libero), Gruszczyński (libero) oraz Weber, Stępień, Kowalczyk.

MVP: Taylor Averill (Projekt Warszawa).