Norwid Częstochowa zakończył serię porażek! Sensacyjna wygrana z Resovią w Rzeszowie

Po serii 7 porażek z rzędu Norwid Częstochowa nareszcie zwycięski! W meczu 23 kolejki Plus Ligi rozegranym w niedzielę (25.02) w Rzeszowie drużyna Exact Systems Hemarpol Częstochowa wygrała z faworyzowaną Resovią 3:1 (-17,19,20,25), sprawiając tym samym ogromną niespodziankę!

Tylko w pierwszym secie gospodarze okazali się lepsi i zwyciężyli 25:17. Kolejne trzy partie to popisowa gra naszych siatkarzy. Norwid Częstochowa drugi set rozpoczął bardzo dobrze i prowadził nawet 11:3. Częstochowianie nie mogli wypuścić takiego prowadzenia z rąk, chociaż w pewnym momencie Resovia zmniejszyła stratę do 3 punktów (18:21). Ostatecznie podopieczni trenera Leszka Hudziak wygrali tą partię do 19.

Trzeci set lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili 3-4 punktami. Norwid wyrównał przy stanie 15:15. Przy stanie 17:16 dla Resovii, Norwid Częstochowa zdobył 4 punkty z rzędu, w końcówce powiększył przewagę i wygrał tego seta do 20.

Ostatnia jak się okazała partia dostarczyła kibicom najwięcej emocji. Gra od początku toczyła się punkt za punkt, a set kończył się na przewagi. Częstochowianie wygrali w nim 27:25 i zgarnęli pełną pulę 3 punktów za zwycięstwo!