Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nieuczciwy urzędnik z Kłobucka zlecał przetargi „swoim”. Korzystali zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy

Facebook Twitter

Nieuczciwy urzędnik z Kłobucka zlecał przetargi "swoim", informuje śląska policja. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzą postępowanie w tej sprawie.

sekcja zwłok

Mężczyzna został doprowadzony do częstochowskiej prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty korupcyjne:

Sabina Chyra-Giereś: Policjanci zwalczający korupcję zatrzymali w poniedziałek naczelnika jednego z urzędów w Kłobucku, podejrzanego o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Śledczy zatrzymali również przedsiębiorców, z którymi współpracował. Jak ustalili, w latach 2021-2022 nieuczciwy urzędnik zawarł z dwoma przedsiębiorcami umowy na wykonanie zadań publicznych na łączną kwotę około 400 tys. zł.

Jak mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś, urzędnik tak ustawiał przetargi, aby realizacja różnych przedsięwzięć trafiała do „zaprzyjaźnionych” przedsiębiorców. Zaangażowanym w oszukańczy proceder grozi kara pozbawienia wolności.

Sabina Chyra-Giereś: Wobec podejrzanych częstochowski prokurator zastosował dozory policyjne i poręczenia majątkowe po 25 tys. zł, a naczelnika dodatkowo zawiesił w czynnościach służbowych. Sprawcom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien prowadzący śledztwo zajęli tymczasowo majątki należące do podejrzanych w łącznej kwocie blisko pół miliona złotych

– dodaje rzecznik śląskiej policji. Śledczy określają całą sprawę jako rozwojową, być może na jaw wyjdą kolejne nieuczciwe działania urzędników. Planowane są już kolejne zatrzymania.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024