Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie gonią Cię terminy? Przełóż sprawy urzędowe na później

Facebook Twitter

Urząd Miasta pracuje normalnie, ale w dobie odwołania zajęć szkolnych, magistrat spodziewa się mniejszej obsady pracowników w referatach.

Odradza też załatwianie spraw interesantom, jeżeli nie mają pilnych terminów:

Na pewno możemy taki apel skierować do wszystkich interesantów Urzędu Miasta, aby te osoby, które nie muszą w tej chwili załatwiać spraw w bezpośrednim kontakcie w urzędzie, aby z tych wizyt zrezygnowały. Chodzi nam w tej w chwili o urzędników ale też o interesantów, aby nie tworzyć kolejek przed np. punktami kasowymi, bo wiemy, że takie faktycznie się generowały. Duży ruch jest też w wydziale Komunikacji, gdzie osoby załatwiają sprawy terminowe(…).

– apeluje do częstochowian Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta. Sporo ze spraw można załatwić poprzez formularze online oraz telefonicznie:

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, dlatego urząd działa normalnie. Zdajemy sobie sprawę, że zawieszenie działalności placówek oświatowych będzie oznaczać dla nas mniej pracowników, ponieważ wielu urzędników może być zmuszonych do opiekowania się swoimi dziećmi.

– dodaje rzecznik w magistracie Włodzimierz Tutaj. Przyłączamy się do apelu, nie twórzmy w urzędach niepotrzebnych kolejek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024