Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy gmach sądu wreszcie gotowy i wyposażony. Teraz kilka tygodni na sukcesywne przeprowadzki wydziałów

Facebook Twitter

Nowa siedziba dla Sądu Rejonowego przy ul. św. Rocha powstała ze znacznym poślizgiem, ale jest wreszcie wyposażona i gotowa, aby sądy podjęły w niej pracę.

Nowy gmach sądu
fot.czestochowa.so.gov.pl

Nowy gmach sądu gotowy

O przyczynach opóźnień mówi rzecznik częstochowskiego sądu.

Dominik Bogacz: Prace przy budowie nowego budynku Sądu Rejonowego w Częstochowie przedłużyły się. Najpierw prace budowlane trwały dłużej, niż to było zakładane w harmonogramie. Potem przedłużyło się postępowanie dotyczące wyposażenia tego budynku. Te wszystkie trudności zostały już opanowane. Te przeprowadzki już trwają i zaczęły się tak naprawdę do trzeciego stycznia. Najpierw były przewożone archiwa poszczególnych wydziałów, poszczególnych jednostek organizacyjnych Sądu Rejonowego w Częstochowie. Jeżeli chodzi o wydziały orzecznicze, to one się będą przeprowadzać od marca 2024 roku.

fot.czestochowa.so.gov.pl

Zaplanowane są przeprowadzki poszczególnych wydziałów. Prace związane z przenosinami rozpoczęły się, ale są długotrwałe i prowadzone etapami. Już wprowadzone zostały zmiany w organizacji pracy sądu w Częstochowie, o czym informuje rzecznik, sędzia Dominik Bogacz:

Rekomendujemy, aby przed przyjściem do sądu kontaktowali się Państwo telefonicznie z Biurem Obsługi Interesantów w celu ustalenia aktualnego adresu poszczególnych komórek oraz godzin i zasad ich urzędowania.

Od 15 lutego aż do 5 kwietnia mogą pojawić się ograniczenia w dostępie do niektórych jednostek:

Dominik Bogacz: Od 4 do 6 marca przeprowadzają się wydziały karne. 7-8 marca przeprowadza się Wydział Rodzinny i nieletnich. XIV Wydział Wykonawczy przeprowadza się w dniach 8-11.03. Gospodarczy KRS od 11 do 15 marca. Wydział Gospodarczy od 18 do 19 marca. W dniu 20 marca mają się przeprowadzić zespoły kuratorskie z ulicy Żwirski na Rocha. Ostatni przeprowadza się Wydział Zamiejscowy Ksiąg Wieczystych w Kłobucku, a 3-4 kwietnia Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z ulicy Śląskiej.

fot.czestochowa.so.gov.pl

Od 5 kwietnia przyjęcia interesantów będą odbywały się po uprzednim umówieniu daty i godziny wizyty, warto prześledzić takie informacje. Z kolei w związku z planowaną zmianą siedziby XVII Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego od 13 do 15 marca system SOW KRS zostanie wyłączony. Same przenosiny na ul. św. Rocha nie powinny mieć wpływu na toczące się sprawy, bo przewidziano to przy wyznaczaniu kolejnych terminów:

Dominik Bogacz: Na początku kwietnia wszystkie te wydziały powinny już zacząć normalnie pracować. Oczywiście w tych dniach te wydziały nie będą dostępne dla użytkowników, bo będą zajęte przeprowadzką. Przez ten krótki okres przeprowadzki będą trudności, ale nie powinno to mieć wpływu na bieżącą sprawę…

UWAGA: ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SĄDU ZWIĄZANA ZE ZMIANĄ SIEDZIBY

Rekomendujemy, aby przed przyjściem do Sądu kontaktowali się Państwo telefonicznie z Biurem Obsługi Interesantów w celu ustalenia aktualnego adresu poszczególnych komórek oraz godzin i zasad ich urzędowania.

Z uwagi na zaplanowaną zmianę siedziby Sądu Rejonowego w Częstochowie i związaną z tym relokację poszczególnych Wydziałów Sądu uprzejmie informujemy, co następuje.

Uprzejmie prosimy, aby w ramach przyjęć interesantów przez Prezesa i Wiceprezesów Sądu oraz Przewodniczących Wydziałów w okresie od 15 lutego 2024 roku – do 5 kwietnia 2024 roku kontaktowali się Państwo w miarę możliwości tylko telefonicznie. Od dnia 5 kwietnia 2024 roku przyjęcia interesantów będą odbywały się po uprzednim umówieniu daty i godziny wizyty. Prosimy śledzić informacje w tym zakresie na stronie internetowej Sądu.

Księgi wieczyste

 • w dniach 6 – 18 lutego 2024 roku będzie graniczony dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych IX Wydziału Ksiąg Wieczystych
 • w dniach 19 – 20 lutego 2024 roku nie będzie dostępu do przeglądania ksiąg wieczystych IX Wydziału Ksiąg Wieczystych
 • w dniu 21 lutego 2024 roku IX Wydział Ksiąg Wieczystych będzie nieczynny
 • w dniach 21 – 28 marca 2024 roku będzie ograniczony dostęp do przeglądania ksiąg wieczystych X Zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Kłobucku
 • w dniu 29 marca 2024 roku X Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Kłobucku będzie nieczynny

Wydziały Karne

 • w dniach 4- 6 marca 2024 roku dostęp do Wydziałów: IV Karnego, XI Karnego i XVI Karnego będzie ograniczony ds. pilnych
 • w dniach 8 – 11 marca 2024 roku dostęp do XIV Wydziału Karnego Wykonawczego będzie ograniczony ds. pilnych
 • V Wydział Rodzinny i Nieletnich – w dniach 7 – 8 marca 2024 roku dostęp do Wydziału będzie ograniczony ds. pilnych
 • VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych – w dniach 3 – 4 kwietnia 2024 roku dostęp do Wydziału będzie ograniczony ds. pilnych
 • VIII Wydział Gospodarczy – w dniach 18 – 19 marca 2024 roku dostęp do Wydziału będzie ograniczony ds. pilnych
 • XVII Wydział Gospodarczy KRS – w dniach 11 – 15 marca 2024 roku dostęp do Wydziału będzie ograniczony ds. pilnych
 • Zespoły Kuratorskiej Służby Sądowej – w dniu 20 marca 2024 roku będą nieczynne dla interesantów
 • Oddziały: Administracyjny, Kadr, Finansowy i Gospodarczy – w dniach 26 – 28 lutego 2024 roku dostęp do Oddziałów będzie ograniczony ds. pilnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj