Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Najlepszy dzielnicowy wybrany. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców[FOTO]

Facebook Twitter

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS wspólnie z Komendą Miejską Policji w Częstochowie oraz Urzędem Miasta zorganizowali pierwszą edycję konkursu na najlepszego dzielnicowego. W tym roku podczas inauguracyjnej edycji został nim starszy sierżant Mateusz Ściebura.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Najlepszy dzielnicowy

Jaki cel przyświeca organizacji wydarzenia?

Kamil Sowiński: Celem tego konkursu było zareklamowanie takiej funkcji jak funkcjonariusz dzielnicowy. Jednocześnie chcemy tak zachęcić mieszkańców naszego miasta do tego, aby chętnie poznawali swojego dzielnicowego, nawiązywali z nim kontakt i wiedzieli, do kogo się zwrócić w razie potrzeby. Często jest tak, że ludzie pomieszkują w swoich domach, spędzają tam noce, więcej czasu spędzają w pracy, na zakupach, w różnych miejscach. A kiedy dochodzi do jakiegoś zdarzenia albo kiedy widzą coś, co ich niepokoi, nie za bardzo wiedzą, do kogo się zwrócić. Ten konkurs ma być takim sygnałem dla nich, żeby poznać tego swojego dzielnicowego, że właśnie ktoś taki jest i że można się do niego zwrócić się o pomoc, a także o poradę.

Mówi młodszy aspirant Kamil Sowiński z KMP w Częstochowie.

Najlepszy dzielnicowy. Zdjęcia

Jak się okazało, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy oddali łącznie tysiące głosów:

Kamil Sowiński: Głosować można było zarówno na komisariatach policji w Częstochowie, jak i w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, w oddziałach ZGM, TBS oraz w Urzędzie Miasta. Kiedy zebraliśmy te wszystkie karty do głosowania, to było w zasadzie blisko cztery tysiące oddanych głosów ważnych. Warto też wspomnieć, że niestety niektóre karty były głosami nieważnymi. Ogromnie nas to cieszy, że właśnie taka idea, taki konkurs, ale też nasze działania są tak mile postrzegane przez mieszkańców naszego miasta. I miejmy nadzieję, że te prawie 4000 głosów przyniosą efekt lepszej współpracy między mieszkańcami a policją.

Najlepszy dzielnicowy fot.czestochowa.policja.gov.pl

Dodawał aspirant Kamil Sowiński z KMP. Frekwencją zaskoczony był nawet Paweł Konieczny, prezes ZGM TBS:

Paweł Konieczny: Nie spodziewałem się, że ten konkurs będzie tak popularny. Wpłynęło 4 278 głosów, podczas gdy my spodziewaliśmy się kilkuset, natomiast ponad 4 tysiące, tym jesteśmy zupełnie zaskoczeni, ale jesteśmy też szczęśliwi, dlatego że to świadczy o tym, że to jest dobry konkurs, w dobrym kierunku idziemy. Mieszkańcy są zainteresowani dzielnicowym i chcemy też, żeby nasi mieszkańcy pomijali nas jako taki szczebel pośredni, a od razu rozmawiali z osobami właściwymi w sprawach bezpieczeństwa, z dzielnicowym.

Starszemu sierżantowi, Mateuszowi Ścieburze – gratulujemy zwycięstwa w konkursie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj