Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Muzeum Częstochowskie: Wernisaż wystawy fotograficznej i wręczenie nagród Laureatom konkursu

Facebook Twitter

Muzeum Częstochowskie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej i ceremonię wręczenia nagród laureatom konkursu fotografii przyrodniczej.

Muzeum Częstochowskie Galeria Art Foto zaprasza na wernisaż, Moment Street Photo
Fot. Pixabay

Muzeum Częstochowskie zaprasza

W sercu miasta, w zabytkowym Ratuszu, 24 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Wernisaż wystawy fotograficznej będzie kulminacyjnym momentem V edycji konkursu fotografii przyrodniczej, dedykowanego młodym pasjonatom fotografowania. Konkurs, który zyskał uznanie wśród uczniów szkół podstawowych (klas IV-VIII) oraz średnich z Częstochowy i okolic, w tym roku przyciągnął rekordową liczbę 80 uczestników reprezentujących 24 placówki edukacyjne. Łącznie zgłoszono 131 prac, które w niezwykły sposób ukazują piękno i różnorodność przyrody Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Celem konkursu, ogłoszonego w 2023 roku, było nie tylko promowanie walorów przyrodniczych tego wyjątkowego regionu, ale również zachęcenie młodzieży do głębszego zrozumienia i interpretowania świata przyrody za pomocą obiektywu.

Przewodniczący jury Krzysztof Pierzgalski, znany przyrodnik i fotograf, wraz z zespołem ekspertów, dokonał starannej selekcji nadesłanych prac. W ocenie prac jury kierowało się kryteriami takimi jak oryginalność, inwencja twórcza, sugestywność przekazu, a także wartość artystyczna i merytoryczna zdjęć. Szczególną uwagę zwrócono na prace, które odzwierciedlały szczere zainteresowanie i zaangażowanie młodych fotografów w tematykę przyrodniczą.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w Ratuszu od kwietnia do maja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024